قزاقستان حالت فوق العاده را تا اواسط اردیبهشت تمدید کرد

تهران – ایرنا – قزاقستان اعلام کرد: حالت فوق العاده اعلام شده در این کشور برای مبارزه با شیوع کرونا را تا پایان ماه جاری میلادی آوریل (اواسط اردیبهشت) تمدید می کند.

به گزارش روز شنبه رویترز از آلماتی، حالت فوق العاده اعلام شده در قزاقستان قرار بود روز ۱۵ آوریل (چهارشنبه ۲۷ فروردین) به پایان برسد اما دفتر قاسم جومارت توکایف رئیس جمهوری قزاقستان روز جمعه در بیانیه ای با اعلام تمدید حالت فوق العاده افزود: ما هنوز از نقطه اوج (پیک) شیوع کرونا عبور نکرده ایم.

جلسه کمیسیون دولتی حالت فوق العاده در قزاقستان روز جمعه بصورت وبینار (ویدئو کنفرانس) به ریاست توکایف و با شرکت فرمانداران و شهرداران و روسای نهادهای دولتی و ادارات پلیس برگزار شد.

این کشور وسیع آسیای میانه که با چین و روسیه مرز مشترک دارد تا کنون ابتلای ۸۴۰ نفر به کرونا و مرگ ۱۰ نفر را تایید کرده و حدود ۶۳ بیمار نیز در این کشور بهبود یافته اند. دولت قزاقستان اعلام کرده که امیدوار است شمار کل مبتلایان در این کشور از ۳ هزار و ۵۰۰ نفر بیشتر نشود و نرخ ابتلا در این کشور در اوسط ماه آوریل به اوج خود برسد.

در همین حال به گزارش پایگاه خبری "جی پی اس ورلد"، شرکت "کاز یو ای وی" (KazUAV) وابسته به شرکت ژاپنی "ترا"، به پلیس شهر نورسلطان در زمینه استفاده از پهپادها برای گشتزنی و نظارت بر ترددهای مرزی به منظور مبارزه با شیوع کرونا کمک می کند.  قزاقستان پس از تایید اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا از روز ۲۵ اسفند سال گذشته شهرهای بزرگ را قرنطینه و مرزهای خود را بست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha