۲۳ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۴۵
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 83746082
۰ نفر

برچسب‌ها

آمریکا و طالبان موارد نقض توافقنامه صلح را بررسی کردند

کابل - ایرنا - سخنگوی گروه طالبان اعلام کرد که در دیدار هیأت آمریکایی و طالبان در دوحه حملات و هوایی و شبانه در مناطق غیر جنگی و موارد نقض توافقنامه صلح مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

‏«سهیل شاهین» سخنگوی طالبان در توئیتی نوشت،شب گذشته هیات هیات سیاسی طالبان با هیات آمریکایی به سرپرستی اسکات‌میلر، در مورد تطبیق توافقنامه و سرپیچی ها از آن، گفت وگوی مفصلی  انجام شد.

«سونی لگیت» سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان، دیدار میلر با رهبری هیأت طالبان در دوحه را تایید کرده‌ و گفته ‌است که در این دیدار در مورد کاهش خشونت گفت وگو شده‌است.

«رولاند کوبیا» نماینده اتحادیه اروپا برای افغانستان نیز با تاکید بر برقراری  آتش‌بس در افغانستان گفته است که شیوع ویروس کرونا ممکن است به افغانستان به شدت آسیب بزند.

کوبیا در توئیتی نوشته است که برقراری آتش‌بس در این کشور ضروری است و تأخیر در سازمان‌دهی دفاع در برابر کووید۱۹ افغان‌های بیشتر را نسبت به جنگ خواهد کشت.

توافق نامه صلح آمریکا و طالبان در دهم اسفند ماه سال گذشته در دوحه با حضور نمایندگان ۳۵ کشور نهادهای بین المللی امضاء شد و براساس این توافقنامه قرار بود که ۵ هزار زندانی طالبان پیش از آغاز گفت وگوی بین افغانستانی رها شوند.

اما رهایی زندانیان طالبان براساس خواست طالبان انجام نشد و دولت افغانستان رهایی زندانیان را که دست آنها با خون مردم بی‌گناه آلوده بوده و در حملات انتحاری و جاسوسی برای سازمان های اطلاعاتی منطقه دست دارند، نپذیرفته است.

هرچند دولت افغانستان برای حسن نیت  با طالبان تاکنون ۲۰۰ زندانی این گروه را رها کرده است اما طالبان می گوید افراد ازاد شده در لیست طالبان نیست اما دولت افغانستان این افراد را شامل لیست طالبان می دانند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha