دستگاه مولد گاز ازون در راستای مقابله با شیوع کرونا ساخته شد

تهران- ایرنا- یک شرکت دانش بنیان عضو مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس موفق به ساخت دستگاه "‌مولد گاز ازون "‌ شده که می‌تواند برای مقابله با ویروس کووید-۱۹ موثر باشد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی پارک فناوری پردیس، محصول تولیدی شرکت «طراحان الکترونیک مبتکر آرتا آریا» در ضدعفونی کردن میوه و سبزیجات، محیط های خانگی، اداری، بیمارستانی و لباس کاربرد دارد، از این دستگاه می‌توان برای ضدعفونی کردن فضاهای کوچک مانند اتاق، خودرو یا کنار تخت بیمار مبتلا هم استفاده کرد.

تا پیش از این از گاز ازون برای مقابله با قارچ، باکتری، میکروب، ویروس سارس و ویروس آنفولانزا نیز استفاده شده است، همچنین کشورهای آسیای شرقی این روش را برای مقابله با ویروس کرونا به کار گرفته‌اند.
شرکت آرتا آریا موفق شده است این دستگاه را با یک سوم قیمت محصول مشابه خارجی خود بومی‌سازی کند،  این شرکت هم اکنون در حال کار بر روی طراحی مدل بزرگتر این دستگاه است.
این محصول تازه، با توجه با قابلیت بالای اکسید کنندگی گاز ازون می‌تواند در سالن‌ها و بخش‌های بستری برای ضدعفونی کردن البسه، استفاده شود.

یادآوری می شود ظرفیت تولید این دستگاه تا پایان سال جاری با حمایت مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس تا ۱۰ هزار عدد افزایش خواهد یافت.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha