دانشجویان بسیجی آستارا معابر را ضدعفونی کردند

آستارا - ایرنا - مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا گفت: ۲۰ نفر از دانشجویان بسیجی در قالب پنج گروه، معابر شهری و روستایی را برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا ضدعفونی کردند.

محمد پورحنیفه روز شنبه در دانشگاه آزاد اسلامی آستارا اظهار کرد: عملیات ضدعفونی معابر از ۱۲ اسفندماه توسط گروه های جهادی دانشجویان آغاز و معابر روستاهای عنبران، بیجاربین، ویرمونی، عباس آباد، خشکه دهنه، باغچه سرا و معابر اصلی شهر آستارا ضدعفونی شده است.

وی بیان کرد: تاکنون پنج هزار لیتر ماده ضدعفونی توسط گروه های جهادی برای گندزدایی معابر استفاده شده است و این برنامه هر شب تا ریشه کنی بیماری کرونا ادامه دارد.

وی ادامه داد: دانشجویان گروه های جهادی چهار هزار ماسک و دستکش را تولید و در بین شهروندان توزیع کرده اند و با مشارکت خیران در هفته گذشته ۷۰ بسته غذایی شامل مرغ، روغن، برنج و حبوبات تهیه و به ۷۰ خانوار نیازمند اهدا شد.

ویروس کرونا جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود و در معمولی‌ترین حالت، باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان "سارس" می‌شود که نشانه‌های ابتلا به آن تب، سرفه و تنگی نفس است.

این ویروس که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در چین شروع شد، علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین، به بیش از ۲۰۰ کشور از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه، امارات متحده عربی و ایران نیز سرایت کرده است.

بندر مرزی آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است و  حدود ۲ هزار دانشجو در ۱۰۵ رشته کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان تحصیل می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =