بیانیه انتقادی کاخ سفید از «صدای آمریکا» بدلیل پخش تبلیغات چین

تهران– ایرنا– کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای رسمی، بنگاه سخن‌پراکنی دولتی صدای آمریکا را متهم کرد که بی‌چون و چرا تبلیغات چین در مورد مهار بیماری کووید-۱۹ را منتشر می‌کند.

به گزارش تارنمای رادیو همگانی ملی آمریکا، در این بیانیه که پنجشنبه گذشته(۲۱ فروردین) منتشر شد، آمده است: «صدای آمریکا بارها صدای دشمنان آمریکا بوده و نه شهروندان آن. روزنامه‌نگاران باید واقعیات را گزارش کنند اما صدای آمریکا در عوض تبلیغات پکن را منتشر می‌کند.

کاخ سفید از صدای آمریکا انتقاد کرده که در گزارش‌هایش، تلاش‌های چین برای مهار ویروس کرونا در ووهان را الگویی برای دیگر کشورها خوانده و بر آمار غیرقابل تائید دولت چین تکیه کرده بود.

به نوشته رادیوی همگانی ملی آمریکا، آمار یادشده با انتقاد مقام‌های دیگر کشورها، رسانه‌ها و از جمله روزنامه‌نگاران صدای آمریکا مواجه شده است.

آماندا بنت (Amanda Bennett) مدیر صدای آمریکا و دبیر پیشین روزنامه وال استریت ژورنال و شبکه خبری بلومبرگ در واکنش به این انتقاد، بر آزادی صدای آمریکا بر گزارش همه‌ جوانب یک مسأله تاکید کرد.

صدای آمریکا تحت نظارت مدیر سازمان رسانه‌های جهانی آمریکاست که هیأت مدیره آن را رئیس جمهوری با موافقت سنا انتخاب می‌کند و وزیر امور خارجه عضو دائمی هیأت مدیره آن است.

مایک پمپئو در جنجال اخیر سکوت کرده است.
2023

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =