۲۳ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۱۳
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83745883
۰ نفر

برچسب‌ها

رشد ۳۰ درصدی صادرات از گیلان

رشت - ایرنا- سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از صادرات بالغ بر ۷۵۹ هزار و ۷۹۴تن کالا از استان طی سال گذشته خبر داد و گفت: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد رشد داشته است.

سبحان اله علیپور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  عمده ترین محصولات صادر شده از گیلان را میوه و تره بار،  لبنیات و کاشی عنوان و اضافه کرد:  عمده کالاهای صادر شده از مرز آستارا  بوده است.

وی یادآور شد :پارسال همچنین ۱۱۹ هزار و  ۶۶۵ تن کالا از مرز آستارا وارد کشور شد که نشاندهنده افزایش  ۱۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

وی ،   انواع تخته،  گوشت و  حبوبات را از عمده کالاهای وارداتی از مرز آستارا  ذکر و بیان کرد: میانگین تردد روزانه از مرز آستارا در سال گذشته  ۲۵۱ دستگاه کامیون و ۶ دستگاه وسیله نقلیه مسافری بوده است.

علیپور همچنین  از ترانزیت بیش از ۲۲۷ هزار و ۲۰۹ تن کالا  از استان  خبر داد و گفت: از این میزان  ۲۲۴هزار و  ۳۱۹ تن کالا از مرز آستارا و ۲۸ هزار و ۲۹۰تن از مرز انزلی ترانزیت شده است؛ ضمن آنکه انواع پارچه، میوه و برنج عمده ترین کالاهای ترانزیت شده طی سال گذشته بوده اند.

علیپور به تعداد ورود و خروج کامیون ها و وسایل نقلیه از مرز آستارا نیز اشاره و اظهار کرد: ۴۳ هزار و ۵۸۴ دستگاه کامیون طی سال گذشته به مرز آستارا  وارد و ۴۷ هزار و  ۸۰۶ دستگاه کامیون نیز از این مرز خارج شده اند.

وی اضافه کرد: همچنین طی این مدت یک هزار و ۱۰ دستگاه وسیله نقلیه مسافری به مرز آستارا وارد و یک هزار و ۳۳ دستگاه وسیله نقلیه مسافری از این مرز خارج شدند.
وی همچنین به وضعیت تردد مسافر از مرز آستارا  در سال گذشته اشاره و بیان کرد:  یک میلیون و ۷۶۳هزار و ۴۹۲ نفراز مرز آستارا تردد کرده اند که از این تعداد ۸۸۹ هزار و  ۶۶۳ نفر مسافر وارد و ۸۷۳ هزار و ۸۲۹ نفر مسافر نیز از این مرز خارج شده اند.

به گفته علیپور؛ میانگین تردد روزانه مسافر در این مرز چهار هزار و ۸۳۱ نفر بوده و این  میزان تردد بیانگر رشد ۲۲ درصدی مسافر  نسبت به مدت مشابه سال گذشته است .
چهار شرکت حمل و نقل بین المللی کالا ، یک شرکت حمل و نقل بین المللی مسافر و ۱۲۰ نمایندگی شرکت های حمل و نقل بین المللی کالا درحال حاضر در استان گیلان مشغول فعالیت می باشند.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha