۲۲ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۱۱
کد خبرنگار: 2254
کد خبر: 83745651
۰ نفر
تدابیر سخت‌گیرانه دولت صربستان برای مبارزه با کرونا

بلگراد- ایرنا- دولت صربستان برای به حداقل رساندن شمار مبتلایان به ویروس کرونا ( کووید-19) ممنوعیت خروج مردم  به مدت 60 ساعت را در شهرهای «بلگراد» و «نیش» اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، بنا به چنین تصمیمی ساکنین دو شهر بزرگ صربستان ( بلگراد و نیش) از ساعت هفده روز جمعه 22 فروردین تا ساعت 5 بامداد روز دوشنبه 25 فروردین نمی توانند از خانه بیرون بروند.

دولت صربستان چنین تصمیمی را در راستای جلوگیری از افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا اتخاذ کرده است.   

نهادهای مسئول در صربستان اعلام کردند که بدون توجه به مقررات ممنوعیت خروج از خانه، در صورتیکه شهروندان علائم ناشی از بیماری ویروس کرونا را حس کنند، فورا خود را به اولین درمانگاه و یا بیمارستان محل اقامت برسانند و اگر به این خاطر از خانه بیرون بروند مطمئنا مجازات نخواهند شد.

دولت صربستان با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که با دقت و هوشیاری بر وضعیت پیشرفت کووید-19 ادامه داده و اقدامات خود را  منحصرا با مشورت متخصصین پزشکی منطبق می کند.

دولت صربستان در این اطلاعیه مجددا از تمامی شهروندان درخواست کرده است که بدون استثنا از تمامی تدابیر اتخاذ شده پیروی شود.

آخرین داده های تلویزیون دولتی صربستان حاکی از آن است که در ۲۴ ساعت گذشته 238  نفر دیگر به ویروس کرونا مبتلا شدند و پنج نفر جان باخته است، بنا بر این مجموع تعداد مبتلایان به ویروس کرونا 3 هزار و یکصد و پنج نفر و تعداد جان‌باختگان به 71 نفر افزایش پیدا کرده است.

همچنین گفته شده است که بیش از دویست نفر که به ویروس کرونا مبتلا بودند، بهبود یافتند.

دولت صربستان از بدو شیوع ویروس کرونا در این کشور تدابیر پیشگیری شدیدی را از جمله ممنوعیت خروج از خانه از ساعت 17 تا ساعت پنج بامداد به اجرا گذاشت و در حال حاضر با کمک های دارویی و تجهیزات پزشکی و همچنین کارشناسان و متخصصین اپیدمیولوژی و تامین مراکز متعدد درمانی برای بستری مبتلایان به ویروس کرونا تلاش زیادی را در سطح کشور برای مهار کردن این ویروس به اجرا گذاشته است.

تامین ماسک و دیگر نیازهای پزشکی و دارویی، متوقف کردن حمل  و نقل عمومی در شهر و بین شهری، بستن تمامی رستوران ها و قهوه‌خانه ها و متوقف کردن پرواز هواپیماهای مسافربری از فرودگاه بین المللی نیکولا تسلا بلگراد، پایتخت صربستان از دیگر موارد مهمی هستند که صربستان در مبارزه با ویروس کرونا بکار گرفته است.

جریمه سنگین برای افرادی که مقررات وضعیت اضطراری را اجرا نکنند یکی از اقدامات مهم در ممانعت از خروج مردم به ویژه سالمندان از خانه ها است که نتیجه مطلوبی داده است.

بر اساس تدابیر اتخاذ شده توسط دولت صربستان، حضور افراد سالمند بالاتر از ۶۵ سال در شهرها و افراد بالاتر از ۷۰ سال در روستاها ممنوع است و دولت برای این افراد، تسهیلاتی را فراهم آورده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =