فعالیت مشاغل کم‌خطر همدان مشروط به ثبت‌نام در سامانه سلامت است

همدان- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: آغاز به کار مشاغل کم خطر در این استان مشروط به نامنویسی در سامانه «حمایت ستاد مبارزه با کرونا از اصناف و صنایع» است.

منوچهر کرمی جمعه شب در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: با اجرای طرح فاصله گذاری هوشمد، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بر آن است تا علاوه بر صیانت از سلامت کارکنان و مشتریان، فراید حرکت های اقتصادی واحدهای کم خطر را آغاز و از شیوع و گسترش بیماری کرونا نیز جلوگیری کند.

وی اضافه کرد: بنابراین مدیران، مالکان واحدهای اقتصادی و کارفرمایان استان، به منظور شروع فعالیت خود باید مطابق تصمیم های ستاد ملی مقابله با کرونا با رعایت نکات بهداشتی اعلام شده در گام دوم مبارزه با این ویروس، در سامانه سلامت کارکنان و افراد شاغل نامنویسی و اطلاعات درخواستی را ثبت کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: این اطلاعات مربوط به واحد کاری، نوع فعالیت، اطلاعات تماس و دیگر پرسش های موجود در این سامانه است تا با نامنویسی مقدمات فعالیت واحد کاری فراهم شود.

کرمی با تاکید بر اینکه نامنویسی نکردن در این سامانه منجر به توقیف فعالیت واحد می شود اظهار داشت: در شرایطی که نمی توان تا طولانی مدت قرنطینه کامل خانگی و تعطیلی کامل داشت مهارت های برای خرید امن نیز نیاز است.

وی بهترین راه برای خرید ایمن را کاهش تردد غیر ضروری، تردد هفته ای یک نوبت برای خرید مایحتاج ضروری، به تاخیر انداختن انجام کارهای غیرضروری، رعایت کامل توصیه ها و پروتکل های بهداشتی دانست.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان یادآوری کرد: پیشتر تنها یک صفحه برای ثبت نام و خوداظهاری درباره ویروس کرونا در این سامانه پیش بینی شده بود اما هم اینک در پایان این صفحه لینکی بارگذاری شده که اصناف با وارد شدن به این لینک، پروتکل های مورد نیاز را دریافت می کنند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: ۶۸ هزار و ۱۹۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد کل جان باختگان کرونا در کشور به چهار هزار و ۲۳۲ نفر رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha