کتاب‌های طوطی ایران در فهرست بهترین ناشر بلونیا

تهران- ایرنا- نام طوطی (بخش کودک انتشارات فاطمی) در فهرست نهایی جایزه‌ بهترین ناشر کودک و نوجوان بلونیا ۲۰۲۰ قرار گرفت.

کتاب‌های طوطی از کشور ایران در فهرست ناشران کودک برگزیده‌ نمایشگاه کتاب بلونیا قرار گرفت و برای دریافت جایزه‌ بهترین ناشر کودک سال ۲۰۲۰ در قاره‌ آسیا با ناشرانی از چین، ژاپن و کره‌ جنوبی رقابت خواهد کرد.
این برای اولین بار است که ناشری از ایران به فهرست نهایی دریافت این جایزه‌ معتبر راه می‌یابد که به ناشران حرفه‌ای و خلاق کودک اهدا می‌شود.
در سال ۲۰۱۳ میلادی به مناسبت پنجاهمین سالگرد تأسیس نمایشگاه کتاب کودک بلونیا، اهدای جایزه‌ بهترین ناشر کودک و نوجوان سال در فهرست برنامه‌های این رویداد قرار گرفت.

اهدای این جایزه فرصتی است برای معرفی ناشران پیشرویی که در طول سال محتوایی خلاقانه و نو برای کتاب‌هایشان انتخاب کرده‌اند.
این جایزه از سوی نمایشگاه کتاب کودک بلونیا و انجمن ناشران ایتالیا با همراهی انجمن بین‌المللی ناشران، به شش ناشر برگزیده از آفریقا، آمریکای جنوبی و مرکزی، آمریکای شمالی، آسیا، اروپا و اقیانوسیه اهدا می‌شود که دارای ایده‌ها و اندیشه‌هایی روشن و حرفه‌ای هستند. 
ناشران و مؤسسات شرکت‌کننده در نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک بلونیا، برندگان نهایی جایزه را از میان نامزدهای اعلام‌شده انتخاب می‌کنند.
هر ساله اسامی برندگان در آیین افتتاحیه‌ نمایشگاه بلونیا اعلام می‌شود و کتاب‌های برگزیده‌ ناشران منتخب در کاتالوگ، روزنامه‌ها و شبکه‌های اجتماعی معرفی خواهند شد. اما امسال رأی‌گیری این رویداد به صورت برخط انجام و نتایح روز ۱۵ اردیبهشت (۴ مِی ۲۰۲۰) اعلام خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =