۲۲ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۴
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 83745343
۰ نفر

برچسب‌ها

حملات توپخانه‌ای ترکیه به شمال حلب سوریه

تهران - ایرنا - شبکه خبری "المیادین" روز جمعه گزارش داد، توپخانه‌ ارتش ترکیه مناطقی از حومه شمالی حلب سوریه را هدف حملات سنگین قرار داده است.

هرچند المیادین به اهداف مورد حمله ارتش ترکیه و شمار کشته و زخمی‌های احتمالی این عملیات اشاره‌ای نکرده است، اما دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که مناطق تحت کنترل نیروهای کرد و ارتش سوریه هدف حملات بوده‌اند.

این مرکز حقوق بشری که مرکز آن در لندن است، اعلام کرد که روستاهای "عقیبه"، "سوغانکه"، "زیاره"، "دیرجمال"، "بینه" در ناحیه شیراوا در شمال غرب حلب هدف حمله قرار گرفته‌اند.

براساس این گزارش، یک غیرنظامی از روستای عقیبه زخمی و یک تن از نظامیان ارتش سوریه کشته شده است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه دیروز پنجشنبه نیز اعلام کرد که نیروهای ترکیه به همراه گروه‌های وابسته به آنها، مناطق نیروهای کرد در حومه شمالی حلب شامل "کفرنایا"، "الشیخ هلال" و اطراف "تل رفعت" را هدف قرار دادند که در جریان آن یک شهروند سوری زخمی شدند.

یگان‌های توپخانه‌ای ترکیه مستقر در شهر "مارع نیز روز چهارشنبه مناطق تحت کنترل نیروهای کرد سوری شامل "تل قراح"، "ام الحوش"، احرص" تل سوسین" و "کفرنایا" در حومه شمالی حلب را هدف حملات توپخانه‌ای سنگین قرار دادند.

ارتش ترکیه از سال ٢٠١۶ به این طرف کنترل بخشی از مناطق شمال سوریه را در اختیار گرفت و هزاران نظامی ترک همچنان در این مناطق حضور دارند.

نظامیان ترکیه در این مدت چندین عملیات را در سوریه انجام دادند که شامل عملیات "سپر فرات" (۳ شهریور ۹۵ تا ۹ فروردین ۹۶) در استان حلب در شمال سوریه علیه گروهک تروریستی داعش و یگان‌های مدافع خلق، عملیات شاخه زیتون (۳۰ دیماه ۹۶ تا ۴ فروردین ۹۷) در منطقه "عفرین"، عملیات "چشمه صلح"  (۲۵مهرماه تا دوم آبان) در شمال شرق سوریه  و عملیات "بهار صلح" بتازگی در منطقه ادلب در شمال غرب سوریه و در حمایت از گروههای مسلح تروریست و علیه ارتش سوریه است.

برچسب‌ها

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha