غسل اموات ،سهم طلبه‌های آبادان در مبارزه با کرونا

آبادان - ایرنا - امام جمعه و جمعی از طلاب جهادی این شهرستان پیکرهای بیماران مبتلا به کرونا را با رعایت تمامی موازین شرعی غسل داده و به خاک می‌سپارند.

امام جمعه آبادان جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: اجساد بیماران مبتلا به کرونا به دستور مراجع تقلید تا پیش از این به منطور رعایت اصول بهداشتی به صورت تیمم تطهیر می‌شدند اما از شانزدهم فروردین که با اعلام وزارت بهداشت غسل این اجساد با آب بلامانع اعلام شده  این کار با رعایت کامل اصول بهداشتی در آبادان در حال انجام است.

حجت الاسلام علی ابراهیمی‌پور افزود:از روز گذشته علاوه بر غسل اموات کرونایی با آب و قرائت نماز میت بر پیکرهای آنان ، زیارت عاشورا و ذکر مصیبت نیز بر اموات با حضور طلبه‌های جهادگر در آبادان انجام می‌شود.

وی گفت:محل فعلی در نظر گرفته شده برای غسل اموات کرونایی و موارد مشکوک به کرونا در آبادان محل غسل شهدای هشت سال دفاع مقدس می باشد که تلاش می شود تا چند روز آینده محل مناسب دیگری برای این کار در آبادان تدارک دیده شود.

ویروس کرونا که کووید – ۱۹ نیز نامیده می شود، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۲۰۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها