۲۲ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۳
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 83745285
۰ نفر

برچسب‌ها

عملیات الحشد الشعبی عراق برای نابودی داعش

بغداد – ایرنا – سازمان الحشد الشعبی (بسیج مردمی عراق) امروز (جمعه ) از آغاز مرحله دوم عملیات «قهرمانان پیروزی» علیه داعش در نزدیک مرزهای اردن و عربستان خبر داد.

الحشد الشعبی در بیانیه‌ای اعلام کرد، مرحله دوم عملیات قهرمانان پیروزی با هدف نابودی عناصر تروریستی داعش در چند محور آغاز شده که برجسته‌ترین آنها مناطقی در نزدیکی مرزهای اردن و عربستان است.

این عملیات در چهار مسیر اصلی انجام می‌شود که محور نخست مرز عراق و اردن به سمت نوار مرزی عربستان را پوشش می‌دهد.

تمرکز محور دوم عملیات قهرمانان پیروزی به سمت اهداف حیاتی و مناطقی است که در گذشته، عملیات در آنها انجام نشده و محور سوم و چهارم نیز در وادی «حوران» و چند منطقه سخت گذر با جغرافیای طبیعی دشوار به عنوان محل پنهان شدن تروریست‌های داعش انجام می‌شود.

بر اساس بیانیه الحشد الشعبی، این عملیات با هماهنگی ارتش عراق و «بسیج عشایری» که نماینده هنگ «بسیج رطبه» است در هماهنگی عالی با عملیات مشترک ادامه دارد.

نیروهای الحشد الشعبی با همکاری ارتش عراق از بامداد روز گذشته (پنجشنبه) نیز عملیات امنیتی گسترده‌ای را در مناطق مرزی غرب و جنوب غربی استان الانبار (غرب عراق) آغاز کردند.

ستاد خبری فرماندهی الحشد الشعبی در بیانیه‌ای بر این عملیات نام «قهرمانان پیروزی» نهاده و افزوده است که هدف این عملیات تامین امنیت مرزهای غربی عراق و مناطق بیابانی در بخش جنوب غربی استان الانبار است.

فرماندهی مشترک نظامی عراق نیز در بیانیه‌ای جداگانه افزوده است که این عملیات مناطق جنوبی بزرگراه (بغداد – مرز الطریبیل) و مناطق «السلیجیه»، «جزیره الکرمه»، «وادی ثمیل» و «وادی القذف» را در غرب و جنوب غربی الانبار در بر می‌گیرد.

فرمانده عملیات مشترک ارتش و الحشد الشعبی در استان الانبار نیز در بیانیه‌ای جداگانه اعلام کرد که عملیات الحشد الشعبی با کمک نیروها و پشتیبانی بالگردهای ارتش آغاز شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =