۲۲ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۱۷
کد خبرنگار: 1276
کد خبر: 83745278
۱ نفر

برچسب‌ها

۳۶۹ متاثر حوادث جوی در ۴۸ ساعت گذشته امدادرسانی شدند

تهران - ایرنا - معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امداد رسانی امدادگران و نجات‌گران هلال احمر به ۳۶۹ نفر از هموطنان متاثر از حوادث جوی ۴۸ ساعت گذشته در ۱۵ استان کشور خبر داد.

حامد سجادی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با ارائه آخرین گزارش حوادث جوی طی ۴۸ ساعت گذشته افزود: در مدت یادشده ۱۲ استان اصفهان، البرز، تهران، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، سمنان، فارس، قم، کرمان، کرمانشاه، گلستان، گیلان، لرستان و یزد متاثر از حوادث جوی بوده اند که با تلاش نیروهای امدادرسان هلال احمر هموطنان متاثر در ۱۹ شهر و روستا و یک محورکوهستانی امدادرسانی شده اند.

وی ادامه داد: طبق آخرین اطلاعات ارزیابی شده دریافتی از سوی نیروهای امدادرسان هلال احمر در ۱۵ استان یادشده ۳۶۹ نفر از متاثرین حوادث جوی از خدمات متنوع امداد و نجات بهره مند شدند که طی انجام این سلسله عملیات امدادی خدمات اسکان اضطراری به ۴۶ نفر از آنان ارائه و ۱۳ نفر دیگر از متاثرین حوادث یادشده به مناطق امن منتقل شدند.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: همچنین در مدت یادشده با استفاده از پمپ های مکنده آب از  ۲۴ منزل مسکونی متاثر از سیل و آبگرفتگی تخلیه و چهار دستگاه خودروی گرفتار که در آنها شماری از زنان و کودکان نیز حضور داشتند با استفاده از تکنیک های نجات فنی از مسیر سیلاب رهاسازی شدند.

سلیمی توضیح داد: سلسله عملیات امداد و نجات، اسکان و رهاسازی متاثرین از حوادث جوی ۴۸ ساعت گذشته با تلاش ۲۱ تیم امدادی متشکل از ۱۰۵ امدادگر و نجاتگر هلال احمر در ۱۵ استان یادشده انجام شده است.

وی از عموم مردم به خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح جاده ای، جوی و اقلیمی و کوهستانی با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند.

این مقام مسئول در سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر گفت: تلفن گویای ندای امداد با شماره ۱۱۲ در هر کجا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیم کارت در دسترس است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =