طوفان به باغات و مزارع کشاورزی هفت شهرستان کرمانشاه آسیب زد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه گفت: طوفان، تگرگ و باران شدیدی که پنجشنبه‌شب شاهد آن بودیم به باغات و مزارع کشاورزی هفت شهرستان استان خسارت وارد کرد.

جلیل بالایی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این شهرستان ها شامل کرمانشاه، صحنه، هرسین، گیلانغرب، سرپل ذهاب، سنقر و کلیایی و دالاهو می شود که بارش تگرگ و همچنین جاری شدن سیل به باغات انها آسیب وارد کرد.

وی ادامه داد: همچنین به علت وزش باد شدید شیشه های پنجره برخی از منازل شکست و رعد و برق نیز به لوازم برقی شهروندان خساراتی وارد کرد.

بالایی تصریح کرد: ارزیابی دقیق از خسارات وارده بعد از بررسی میدانی و اعزام کارشناسان صورت خواهد گرفت و پس از جمع بندی اطلاع رسانی می شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه یادآور شد: خوشبختانه بارش شدید تگرگ و وزش باد خسارت جانی به همراه نداشت.

وی همچنین از شهروندان خواست باتوجه به افزایش کمی و کیفی و حجم مخاطرات طبیعی در کشور و استان نسبت به بیمه اموال منقول و غیرمنقول و محصولات کشاورزی، باغی و دامی خود اقدام لازم را انجام دهند تا جبران خسارات ناشی از حوادث طبیعی بهتر صورت گیرد.

بالایی در پایان از صندوق بیمه کشاورزی نیز خواست با دقت و سرعت بیشتر ارزیابی، برآورد و پرداخت خسارت محصولات کشاورزی و باغی را در دستور کار قرار دهد.
سرعت وزش باد پنجشنبه شب و بامداد روز جمعه در استان کرمانشاه حدود ۶۵ کیلومتر بر ساعت برآورد شده است.