سعادتمند: با اعلام پایان لیگ و معرفی قهرمان در لیگ برتر موافقت نخواهم کرد

تهران- ایرنا- مدیرعامل باشگاه استقلال تهران گفت: به هیچ وجه با اعلام پایان لیگ و قهرمانی تیم دیگر موافقت نخواهم کرد چرا که فاصله امتیازی و میزان بازی‌های مانده به نوعی است که قهرمانی هیچ تیمی مسجل نیست.

«احمد سعادتمند» روز جمعه در مورد وضعیت لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: وضعیت لیگ امسال نامشخص است و شیوع بیماری کرونا نه تنها ادامه مسابقات را در وضعیت فعلی ناممکن کرده است بلکه امکان به پایان رساندن این مسابقات در ماه‌های آینده را نیز زیر سوال برده است. هر چند همه مدیران، سرپرستان، سرمربیان و بازیکنان تیم‌های حاضر در لیگ این حق را دارند که نظر خود پیرامون وضعیت لیگ نیمه‌کاره‌ای که داریم را بیان کنند اما کسی اجازه ندارد، نظر خود را نظر قطعی و تنها راه درست بداند. بنده بنا به درخواست هواداران استقلال در این مورد به طور قطع واکنش نشان خواهم داد.

مدیرعامل باشگاه استقلال در مورد سرنوشت لیگ تصریح کرد: نظرات بسیار صریحی دارم؛  اول اینکه برای اعلام نظر نهایی تصمیمات و نقطه نظرات مشترک از سوی فدراسیون جهانی فوتبال،  کنفدراسیون فوتبال آسیا و سازمان بهداشت جهانی برای کل جهان متصور خواهد بود. سپس مصوبات ستاد مقابله با کرونا در کشور نیز در این زمینه برای ادامه مسابقات و حتی تمرینات لازم است که اجرا شود. در حال حاضر تمام لیگ‌های دنیا تعطیل شده‌اند و هیچ نیازی به تصمیم عجولانه نیست. شاید بتوان کرونا را مهار و مسابقات را دوباره برگزار کرد؛ اگرچه باور این موضوع سخت به نظر می‌رسد.

وی افزود: نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که در مورد تعیین سرنوشت لیگ با احترام به اهداف و تلاش تمامی باشگاه‌ها و هزینه‌های مرتبط و نگاه هواداران، تنها نمایندگان تیم‌های حاضر در مسابقات می‌توانند تصمیم بگیرند.  بر این باورم که بهترین تصمیم آن است که ابتدا چند راه حل را به عنوان راه‌های احتمالی برطرف کردن این مشکل و معضل در نظر بگیریم و بعد در مجمعی که تنها ۱۶ مدیرعامل تیم‌های لیگ برتری در آن حق رای دارند، در مورد بهترین راه ممکن رای‌گیری شود.  

سعادتمند خاطر نشان کرد: با در نظر گرفتن اینکه فدراسیون فوتبال فعلا رییس ندارد و اینکه هر تصمیمی که خارج از رای‌گیری مدیران باشگاهی اتخاذ شود سبب ایجاد حرف و حدیث‌های فراوانی خواهد شد، توصیه می کنم از رای‌گیری استفاده شود.

مدیرعامل باشگاه استقلال تصریح کرد: قهرمانی هیچ تیمی در لیگ ایران مسجل نشده و من از منافع باشگاه استقلال دفاع می‌کنم. پیش از این نیز فرصت بود تا در چنین موردی صحبت کنم اما بر این باورم که بهتر است مسوولان محترم باشگاه‌های حاضر در مسابقات تا زمانی که تکلیف برگزاری ادامه مسابقات، مشخص نشده چه به لحاظ بین‌المللی و چه ملی سکوت کنند و با صحبت‌های غیرضروری و بعضا غیرمسوولانه خود سبب ساز ایجاد آشفتگی در خاطر هواداران تیم های دیگر نشوند.  

وی ادامه داد: به اعتقاد من بهتر است سازمان لیگ یا فدراسیون از باشگاه‌ها و همچنین صاحب نظران فوتبال بخواهند تا نظرات و پیشنهادهای خود در مورد بحران به وجود آمده و راه‌های برطرف کردن آن را آماده و تقدیم کنند تا بتوان به مدل‌های تصمیم‌گیری مشخصی رسید که قابلیت رای‌گیری را داشته باشند.

سعادتمند در پایان اظهار داشت: ضمن تبریک فرا رسیدن پنجاهمین سالگرد نخستین قهرمانی استقلال و اولین قهرمانی نماینده‌ای از کشورمان در مسابقات قاره‌ای به هواداران استقلال و خانواده بزرگ فوتبال ایران، بر این باورم که تصمیم گیری در مورد موضوعی به این اهمیت، باید دور از سیاست‌های تبلیغاتی و هوادارپسند اتخاذ شود و از مسوولان باشگاه‌های مختلف می‌خواهم که از گفتن سخنان غیر ضروری خودداری کنند و ضمن رعایت و الزام به تصمیمات ستاد مقابله  با کرونا براساس منطق و حق قانونی باشگاه ها اقدام نمایند. زیبایی فوتبال به بازی‌های هیجان انگیز آن و شور هواداران بوده و قهرمانی در آن نیز می بایست در زمین فوتبال مشخص شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =