پاکستان بار دیگر بر لغو تحریم‌های ایران تاکید کرد

اسلام‌آباد - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان روز جمعه بر لزوم حفظ برجام تاکید کرد و گفت: تحریم‌های ایران باید لغو شود تا این کشور بتواند از منابع خود برای مهار کرونا استفاده کند.

نشست خبری هفتگی «عایشه فاروقی» سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان در اسلام آباد و با توجه به اتخاذ تدابیر جهت جلوگیری از شیوع کرونا، بدون حضور خبرنگاران برگزار شد و وی به پرسش های دریافتی از نمایندگان رسانه های خارجی و داخلی پاسخ داد.
فاروقی در پاسخ به سوال مکتوب خبرنگار ایرنا گفت: پاکستان برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) میان ایران و قدرت‌های غربی را الگوی مناسب برای حل اختلافات از طریق گفت‌وگو و دیپلماسی می‌داند و بر حفظ آن تاکید دارد.

وی افزود: ما کاملاً از مشکلات پیش روی ایران برای مدیریت شیوع کرونا به دلیل تحریم‌ها آگاه هستیم و در این خصوص وزیر امور خارجه پاکستان نیز اخیراً با همتای ایرانی خود تلفنی رایزنی کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان تاکید کرد: مبارزه شجاعانه مردم ایران علیه کرونا قابل ستایش است و همانطور که نخست وزیر پاکستان اعلام کرده، تحریم‌های ایران باید لغو شود تا این کشور بتواند به طور موثر با کرونا مقابله کند.

«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا در حالی که سازمان‌های بین المللی و کشورهای مختلف بر لزوم همکاری با ایران در مهار کرونا تأکید دارند، هفته گذشته بر دیگر بر تداوم تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران تاکید کرد. 

با وجود ادعاهای آمریکا مبنی بر تحریم نبودن دارو، تحریم‌های غیرانسانی واشنگتن مانع دسترسی ایران به دارو و اقلام بهداشتی برای بهبود مبتلایان و پیشگیری از ویروس کرونا شده است. 

به همین منظور دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای به همتایان خود، آن‌ها را از ایجاد مانع شدید تحریم‌های آمریکا بر تلاش‌های ایران در مبارزه با ویروس کرونا آگاه کرد و از آن‌ها خواست که رعایت این تحریم‌ها را کنار بگذارند.

«عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان نیز که پیش‌تر تحریم‌های آمریکا علیه ایران را ناعادلانه و ظالمانه توصیف کرده بود، سوم فروردین در پیامی خطاب به دونالد ترامپ از آمریکا خواست تا این تحریم‌ها لغو شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =