۲۲ فروردین ۱۳۹۹، ۱۰:۵۳
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83745157
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش پروازهای تهران و مشهد در فرودگاه خرم‌آباد

۲۲ فروردین ۱۳۹۹، ۱۰:۵۳
کد خبر: 83745157
افزایش پروازهای تهران و مشهد در فرودگاه خرم‌آباد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیر فرودگاه خرم‌آباد گفت: امسال افزایش تعداد پروازهای تهران و مشهد و تغییر ساعات پروازها در اولویت کاری این فرودگاه است.

علی کاملی روز جمعه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای رفاه حال مسافران و افزایش بهره‌وری در ماموریت کارکنان دستگاه های اجرایی، اصلاح ساعات پروازی در دستور کار قرار گرفت و با مذاکراتی که با ایرلاین‌ها انجام شده، قول همکاری برای انتقال ساعات پروازی به اوایل صبح و اواخر روز داده شده است.

وی افزود: خوشبختانه با حمایت‌ها و پیگیری‌های استاندار لرستان، پروازهای مشهد مقدس بعد از یک وقفه دو ساله، مجدداً در بهمن ۹۸ برقرار شد.

کاملی با اشاره به مهمترین برنامه‌های سال ۹۹ فرودگاه خرم‌آباد، بیان کرد: برای تکمیل طرح ناتمام توسعه فرودگاه که از سال ۹۲ شروع شده است، پیشنهاداتی برای شروع کار به پیمانکار پروژه و انجام تعهدات باقی‌مانده، داده شد و این پیشنهادات در سفر وزیر راه و شهرسازی به لرستان و در جلسه مشترک با حضور استاندار و پیمانکار طرح، توافقاتی حاصل شد که با پایان بحران کرونا اجرایی خواهد شد.

مدیر فرودگاه خرم‌آباد اضافه کرد: افزایش پروازها به مقصد تهران، مشهد و سایر مسیرها از دیگر برنامه‌های این فرودگاه است که با توجه به استقبال خوب شهروندان و درخواست‌های آنان و نیز با حمایت و پیگیری‌های استاندار مذاکرات خوبی با شرکت‌های هواپیمایی انجام داده‌ایم که در صورت ورود جدی بخش خصوصی و سرمایه‌گذار، این امر نیز محقق خواهد شد.

کاملی گفت: ایجاد پایگاه هوانوردی عمومی در غرب کشور  در دستور کار قرار گرفته و بسته‌های پیشنهادی به سرمایه‌گذاران ارائه شده است.

وی افزود: بخش خصوصی در بعضی از قسمت‌ها اعلام آمادگی کرده و در حال بررسی و ارائه طرح‌های اقتصادی خود برای شروع کار هستند که با توجه به اینکه یکی از دلایل مهم راه اندازی این صنعت، جذب توریست و گردشگر است و امکان ورود سرمایه‌گذاران را به استان فراهم می‌کند، امیدوارم به زودی شاهد رشد و شکوفایی این صنعت در استان باشیم.

کاملی اظهار داشت: بهسازی ترمینال فرودگاه، آسفالت بلوار ورودی و محوطه‌های فرودگاهی، اجرای سیستم چراغ‌های پرسیژن اپروچ، تکمیل طرح بهسازی باند و تاکسی وی‌ها، اجرای دیوارهای حفاظتی پیرامون فرودگاه و ایرساید، خرید سه دستگاه ایکس ری، خرید و نصب دوربین مدار بسته، خرید چیلرو کندانسور هوایی جهت گرمایش و سرمایش ترمینال و سایر اماکن، بهسازی و آسفالت جاده حفاظتی، ایجاد اپی و سیل بند در رودخانه‌ها(میانگلال) و کانال‌های عبوری از داخل فرودگاه و ضلع شمالی فرودگاه(کاکاشرف) و همچنین ساماندهی تمام کانال‌های موجود در فرودگاه از  طرح های در دست اقدام برای سال جاری است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha