۲۲ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۸:۵۵
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 83745099
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تلاش ایتالیا و اسپانیا برای تمدید محدودیت‌های ضدکرونا 

تهران- ایرنا- ایتالیا و اسپانیا قصد دارند محدودیت‌هایی را که برای مقابله با شیوع کرونا وضع کرده‌اند تا ماه آینده میلادی (می) تمدید کنند.

به گزارش روز جمعه رویترز، دو منبع آگاه در اتحادیه‌های تجاری ایتالیا پس از جلسه با وزرای این کشور اعلام کردند که دولت برای تمدید محدودیت‌ها تا سوم می (۱۴ اردیبهشت) برنامه‌ریزی می‌کند.
محدودیت‌هایی که نهم مارس (۱۹ اسفند ۹۸) وضع شده بود ۱۳ آوریل (۲۵ فروردین) به پایان می‌رسد. طبق این محدودیت‌ها بسیاری از کسب‌وکارها و مدارس در این کشور تعطیل شده و شهروندان جز برای کارهای ضروری اجازه خروج از خانه‌ها را ندارند.
طبق تازه‌ترین آمارها، شمار جان‌باختگان ناشی از کرونا در ۲۴ ساعت گذشته با افزایشی ۶۱۰ نفری به ۱۸ هزار و ۲۷۶ نفر رسیده است.
همچنین چهار هزار و ۲۰۴ نفر دیگر به شمار مبتلایان اضافه شدند و تعداد آنها به ۱۴۳ هزار و ۶۲۶ تن افزایش یافت.
اسپانیا نیز از دیگر کانون‌های شیوع کرونا در اروپاست که با افزایش شمار مبتلایان و جان‌باختگان روبروست و قصد دارد محدودیت‌ها را تمدید کند.  
شمار جان‌باختگان در این کشور به ۱۵ هزار و ۲۳۸ نفر و تعداد مبتلایان به ۱۵۲ هزار و ۴۴۶ تن رسیده است.
«پدرو سانچز» نخست وزیر اسپانیا پنجشنبه گفت که هرچند اوضاع رو به بهبود است اما وی تأکید کرد که احتمالاً محدودیت‌ها تمدید خواهد شد.
وی اظهار کرد: آتشی که برافروخته شده در حال مهار شدن است.
اسپانیا از ۱۴ مارس (۲۴ اسفند ۹۸) محدودیت‌هایی در نظر گرفت که تا ۲۶ آوریل (نهم اردیبهشت) ادامه دارد. سانچز گفته که از پارلمان خواهد خواست تا این محدودیت‌ها را برای دو هفته دیگر تمدید کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha