۲۲ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۰۶
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83744817
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۱۰ ماه زندان به دلیل نقض تدابیر قرنطینه در چین

پکن- ایرنا- صاحب یک پیتزا فروشی در استان «گوانگ دونگ» واقع در جنوب چین به دلیل «نقض تدابیر قرنطینه» به ۱۰ ماه زندان محکوم شد.

به گزارش روز جمعه روزنامه ناندو دیلی چین، دادگاه محلی استان گوانگ دونگ چین در حکم خود آورده است این فرد بدون آنکه مسایل بهداشتی و قرنطینه را در نظر داشته باشد، به کار خود ادامه داده در حالی که به کرونا نیز مبتلا بوده است.

دادگاه می افزاید این خانم ۴۰ ساله که از استان هوبی کانون شیوع ویروس کرونا به گوانگ دونگ بازگشته بود، به دلیل ارتباط با دیگران باعث شد تا ۱۷۳ نفر برای ۱۴ روز قرنطینه شوند و بیش از ۴۰۰ نفر تحت نظارت پزشکی قرار گیرند.

در حکم دادگاه آمده است: این فرد مانعی برای اجرای تدابیر پیشگیری و کنترل کرونا بوده و زندگی دیگران را نیز مختل کرده و امنیت بهداشتی آنها را به مخاطره انداخته است.

این زن که نام خانوادگی وی «وو» اعلام شده است مدتی قبل از استان هوبی به گوانگ دونگ بازگشت و باید ۱۴ روز در قرنطینه می ماند اما بی توجه به مقررات با دیگران ارتباط گسترده داشته و با خانواده، خویشاوندان و دوستان مراوده داشته است.

او ماه فوریه دچار علایم کرونا از جمله تب و بدن درد شد و سپس نتیجه آزمایش وی مثبت اعلام شد او به این روزنامه گفته است احتمالا در مدتی که منتظر نتیجه آزمایش بوده ۲۰۰ سفارش پیتزا تحویل داده است.

چین پیشتر اعلام کرده بود کسانی که از فرامین قرنطینه و محدودیت ها تخطی کنند و سلامت دیگران را به خطر بیندازند، با جریمه نقدی و حبس روبرو خواهند شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =