نگاه جهادی در مدرسه‌سازی برای تحقق جهش تولید

تهران - ایرنا - رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: شعار جهش تولید در اولویت سال ۹۹ سازمان نوسازی مدارس قرار می‌گیرد، بی‌شک این سازمان با کار شبانه‌روزی در استان‌ها و نگاه جهادی به مدرسه‌سازی که نیاز ضروری کشور است، می‌تواند در بحث جهش تولید نقش آفرین باشد.

مهراله رخشانی مهر روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش درباره نامگذاری امسال با عنوان جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب، اظهار داشت: بخشنامه های سازمان نوسازی مدارس از ابتدای سال جدید مجددا به ادارات کل استانی تجدید شد و دوباره در این بخشنامه‌ها بر بحث جهش تولید تاکید شد.

وی افزود: سازمان نوسازی مدارس در بخشنامه ها تاکید کرده است که به هیچ عنوان در ساخت و بازسازی مدارس از تجهیزات ساخت خارج استفاده نشود و برای افزایش تولید به ویژه در تجهیزات موتورخانه ها و سیستم سرمایش و گرمایش، فقط تجهیزات تولید داخل مورد استفاده قرار گیرد.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با بیان اینکه سازمان نوسازی برای نقش آفرینی در تحقق جهش تولید مصمم است، عنوان کرد: سازمان در موارد مختلف شعار جهش تولید را مد نظر قرار داده است، با توجه به اینکه سازمان نوسازی مدارس تولیدکننده نیست و مصرف کننده است، تصمیم گرفته شد به صورت مناسب از این شعار بهره مند شود.

رخشانی مهر افزود: سازمان نوسازی برای جهش در تولید باید نسبت به ساخت مدارس در مناطق نیازمند از جمله مناطق سیل و زلزله زده اهتمام داشته باشد تا این شعار در اولویت قرار گیرد.

به گفته وی، جهش تولید در سازمان نوسازی مدارس که دستگاهی خدمات ده به بخش آموزش و پرورش است، به این صورت معنا می یابد که از محصولات تولید داخلی با ساخت و ساز بیشتر بهره مناسبی برد.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خاطرنشان کرد: سازمان نوسازی مدارس باید از تولیدات تولید کنندگان در مدارس استفاده مناسبی داشته باشد، بطور مثال سازمان نوسازی مصرف کننده اصلی تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی است. همچنین برای ساخت مدارس از مصالح مختلف استفاده می کند.

رخشانی مهر با اشاره به ممنوعیت استفاده از تجهیزات خارجی در ساخت و بازسازی مدارس گفت: برای جهش تولید باید مدارس بیشتری بسازیم و کلاس های بیشتری به دانش آموزان تحویل دهیم تا در تولید مصالح ساختمانی و تجهیزات آموزشی نقش آفرین باشیم. چرا که با مصرف بیشتر تولید نیز بیشتر و جهش تولید محقق می شود.

به گزارش ایرنا، رهبر معظم انقلاب اسلامی در آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی، سال جدید را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند و فرمودند: تحریم تاکنون در کنار ضررهایش، سودهایی نیز داشته و ما را وادار کرده است که به فکر تهیه لوازم زندگی و نیازهای کشور از طریق امکانات داخلی باشیم که این حرکت بسیار مغتنم ان‌شاءالله ادامه خواهد یافت.

حضرت آیت الله خامنه ای لازمه تحقق جهش تولید را برنامه‌ریزی دانستند و از بخش‌های مختلف مانند سازمان برنامه و بودجه، مجلس شورای اسلامی و مرکز تحقیقات آن، قوه‌قضاییه، مجموعه‌های دانش‌بنیان و گروه های پر شمار جوان، مبتکر و فعال خواستار شرکت در این برنامه ریزی ها شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =