توضیحات سازمان سینمایی درباره کمک رفاهی اختصاص یافته به اعضای خانه سینما

تهران - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان سینمایی، توضیحاتی را در خصوص کمک رفاهی اختصاص یافته به ۲۶۳۳ نفر از ۲۹ صنف و گروه خاص اعضای خانه سینما ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، رمضانعلی حیدری خلیلی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان سینمایی با اشاره به آخرین جلسه کارگروه بررسی آسیب های کرونا در سینما در سال گذشته گفت: با پیشنهاد نمایندگان صنوف که در این کارگروه حضور دارند، مقرر شد بخشی از اعضای فعال سینمای ایران که با شرایط سختتری مواجه و به ویژه در صنوف کارگری خانه سینما عضو هستند، در قالب پرداخت کمک هزینه رفاهی شب عید حمایت شود.

قرار شد افرادی مانند زنان سرپرست خانوار، از کار افتادگان، بیماران خاص، بیکاران فصلی خانه سینما، مشاغل سخت در اولویت بهره‌مندی از این تسهیلات حمایتی باشند. بر اساس همین اصل قرار شد خانه سینما پیشنهادات خود را ارائه کند و اعلام کردیم افراد مشمولی که انتخاب می شوند حتما باید توسط صنف انتخاب و تایید شوند و این کمک هزینه به حساب قانونی افراد مشمول واریز شود.

این عضو کارگروه بررسی آسیب های کرونا در سینما تاکید کرد: بر اساس مصوبه کارگروه اعضایی که حقوق بگیر و کارمند نهادهای دولتی و غیر دولتی هستند، مشمول این حمایت نیستند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان سینمایی رقم حمایتی در نظر گرفته شده برای هر نفر را ۵۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: خانه سینما پس از بررسیها؛ ۲۵۲۳ نفر از ۲۸ صنف را طی نامه رسمی به سازمان سینمایی انعکاس داد و بنا به مصوبه کارگروه بررسی آسیبهای کرونا در سینما منابع حمایتی از محل توافقنامه سالانه فی ما بین سازمان سینمایی و خانه سینما از ردیف کمک رفاهی به اهالی سینما تامین و قرار شد لیست کامل پرداختی به مشمولان در اختیار سازمان قرار گیرد.


حیدری خلیلی افزود: نسبت به لیستی که در شب عید اعلام شد ۱۰۰ نفر هم از اعضای کانون کارگردانان به مشمولان این طرح حمایتی اضافه شد و بر این اساس مجموع اعضای مشمول معرفی شده به ۲۶۳۳ نفر از ۲۹ صنف و گروه خاص رسید. اعتبار حمایتی مذکور از محل توافقنامه سال ۹۸ تامین و در ۲۷ اسفند ماه به خانه سینما پرداخت شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان سینمایی تاکید کرد: مطابق مصوبه کارگروه، اسامی اعضای دارای اولویت مطابق جدول پیشنهادی خانه سینما توسط روسای صنف مشخص میشوند و در اختیار خانه سینما قرار میگیرد. به خانه سینما اعلام شده است حداکثر تا ۲۷ فروردین ماه جاری فهرست کامل دریافت کنندگان به صورت محرمانه به سازمان سینمایی اعلام شود و چنانچه تا آنروز به هر دلیلی واریز انجام نشده است پرونده بسته می‌شود و باقیمانده مبلغ حمایتی در حسابهای فی مابین منظور خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =