جلالی: شروع دوباره فوتبال به سلامت روانی جامعه کمک می‌کند 

تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال گل گهر سیرجان گفت: این روزها به دلیل طولانی شدن قرنطینه خانگی، تنش‌های خانوادگی افزایش یافته است و با شروع دوباره لیگ می‌توانیم به سلامت روانی جامعه بیشتر کمک کنیم.

مجید جلالی درباره فعالیت‌هایی که در قرنطینه خانگی انجام می‌دهد به ایرنا، افزود: کار زیادی نمی‌شود کرد. درحال حاضر گزارش‌های مربوط به تیم را هر روز دریافت کرده و از دور مدیریت می‌کنم. همچنین برای ادامه احتمالی کار سناریوهای مختلف را طراحی و برنامه‌ریزی لازم را انجام داده‌ایم تا برای هر برنامه ای آمادگی لازم را داشته باشیم.

وی افزود: هم اکنون نیز تصور می کنم با رعایت تمامی نکات بهداشتی می توانیم تمرینات را از اول اردیبهشت ماه دوباره آغاز کنیم و از بیستم همان ماه لیگ را پشت درهای بسته برگزارکرده و با انجام فشرده رقابت ها آن را در پایان خردادماه به پایان برسانیم.

به گفته جلالی نیمه تمام گذاشتن لیگ تبعات زیادی خوهد داشت و برنامه های آینده را نیز مختل خواهد کرد.

وی اضافه کرد: به عنوان مثال اگر اینگونه شود چه تیم هایی را برای شرکت در فصل بعد لیگ قهرمانان آسیا باید به کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی کنیم؟ آیا تضمین می دهند مشکلی پیش نیاید و حق به حق دار برسد؟ همچنین تکلیف تیم های لیگ یک که شرایط خوبی برای صعود به لیگ برتر دارند، چه خواهد شد؟

سرمربی تیم فوتبال گل گهر سیرجان ادامه داد: بنابراین و برای جلوگیری از هرگونه قضاوت یا اتهام، اواخر فروردین ماه بحث غربالگری در تمامی تیم های حاضر در لیگ برتر را آغاز کنیم و هنگامی که از سلامتی همه ارکان فوتبال اطمینان حاصل کردیم لیگ را پشت درهای بسته برگزار کنیم.

وی ادامه داد:‌ همانطور که اشاره کردم در شرایط کرونایی آمار خشونت های خانگی این روزها افزایش یافته و این سلامت اجتماعی را به خطر انداخته است و البته ممکن است با ادامه قرنطینه خانگی سلامت جامعه را حفظ کنیم اما سووال اینجاست برای مشکلات روانی و تبعات آن چه برنامه ای داریم. در این ارتباط معتقدم وظیفه رسانه ها به ویژه سازمان صدا و سیما بیش از گذشته است و باید فعال تر از قبل باشد.

مسوولان این سازمان هنوز هم می توانند در کنار برنامه های سرگرم کننده از ورزش به ویژه فوتبال کمک بگیرند. این روزها بهتر است برنامه های جدی کمتر شده و با افزایش برنامه های تولیدی و سرگرم کننده شاد استفاده شود. علاوه بر این از برنامه های آرشیوی همانند بازی های خاطره انگیز فوتبال که می تواند به سلامت روانی جامعه کمک بیشتر استفاده شود.

به اعتقاد وی در این ایام سخت و دشوار که کادر درمانی کشور با تلاش بی وقفه خود قهرمانانه برای سلامت جسم و روح جامعه تلاش می کنند، اهالی فوتبال می توانند به عنوان سربازان کادر درمانی کشور به آنان کمک کنند. البته این حرف زمانی درست است که اهمال کاری در طرح غربال گیری اهالی فوتبال صورت نگیرد و مرتب این برنامه ادامه پیدا کند.

وی درعین حال تاکید کرد:‌ البته که من متخصص حوزه سلامت نیستم و این ها تنها نظر شخصی من است اما مطئمن هستم با نیمه کاره رها کردن لیگ بی اعتمادی و اعتراض به تصمیم مسوولان بیش از بیش خواهد شد. پس از قبل از هر تصمیمی بهتر است درباره آن ایده پردازی کرد و بعد از آن با رعایت تمامی جوانب دست به اقدام زد.

جلالی در پاسخ به این سووال که اگر لیگ همین جا تمام شود، این موضوع به سود یا ضرر تیم گل گهر است، عنوان کرد:‌ ما جزو تیم های سقوط کننده نیستیم و از آنجا که لیگ برتر ایران به لحاظ مالی سود آنچنانی ندارد، این موضوع به سود یا ضرر تیم ما تمام نمی شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha