۲۱ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۱
کد خبرنگار: 909
کد خبر: 83744626
۰ نفر

برچسب‌ها

هواشناسی نسبت به وقوع توفان لحظه‌ای در اصفهان هشدار داد

اصفهان- ایرنا - اداره کل هواشناسی اصفهان نسبت به وزش باد شدید و وقوع توفان لحظه‌ای از فردا جمعه در این استان هشدار داد.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان روز پنجشنبه با اعلام این هشدار که آن را در سطح نارنجی توصیف و اعلام کرد: وزش باد شدید و وقوع توفان لحظه‌ای از روز جمعه بیست و دوم فروردین آغاز می‌شود و شدت آن روز شنبه بیست و سوم فروردین است.
بر این اساس، پدیده وزش باد شدید و توفان لحظه ای روز جمعه در مناطق جنوب، شرق و جنوب شرقی استان و روز شنبه در بیشتر مناطق استان و شدت آن در نیمه جنوبی و شرق خواهد بود.
اداره کل هواشناسی اصفهان اثر این مخاطره را شکستن درختان فرسوده و کهنسال، آسیب به سازه‌های موقت، احتمال وارد آمدن خسارت به تاسیسات شهری و روستایی و اختلال در تردد محورهای مواصلاتی در نیمه جنوبی و شرق استان به‌ویژه در روز شنبه اعلام و توصیه کرد که تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی و به حداقل رساندن آنها اتخاذ شود.

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان روز پنجشنبه به ایرنا گفت: در این روزها بادهای پیوسته نداریم بلکه وزش آن به‌صورت لحظه‌ای و ناگهانی است که سرعت آن تا ۸۰ کیلومتر بر ساعت پیش‌بینی می شود.

ابراهیم هنرمند با بیان اینکه این توفان‌های لحظه ای می تواند به برخی تاسیسات و گلخانه‌ها آسیب وارد کند، افزود: وزش توفان لحظه ای بیشتر در نایین، اردستان، سمیرم و اصفهان پیش بینی می شود.

وی با اشاره به بارش‌های دیروز تا امروز در سطح استان، اظهار داشت: بیشتر این بارش‌ها به صورت رگباری و پراکنده بود و بارش تگرگ نیز در مناطقی مانند خوانسار، اصفهان و فریدن داشتیم.

هنرمند خاطرنشان کرد: بیشترین کاهش دما نیز در نیمه شمالی استان صورت گرفت به طوریکه بیشینه دمای کاشان از ۲۶ به ۱۳ رسید و در زمان حاضر دمای خورو بیابانک هفت درجه سانتی‌گراد است.

وی، بیشینه دمای امروز استان اصفهان را ۱۹ درجه در زرین‌شهر و کمینه دمای فردا صبح را پنج درجه سانتی‌گراد در بویین و میاندشت پیش بینی کرد.

این کارشناس با اشاره به اینکه بیشترین بارندگی در ۲۴ ساعت اخیر در استان اصفهان در کاشان با ۳۴.۶ میلی‌متر گزارش شد، افزود: پس از آن بیشترین بارش ها در نطنز، اردستان، نایین، ورزنه، خوانسار، میمه و اصفهان ثبت شده است.

میزان بارش باران در کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت اخیر ۶ میلی‌متر بود.

همچنین نقشه‌های هواشناسی بیانگر ادامه ناپایداری های جوی تا یکشنبه هفته آینده بر روی استان است و در این مدت به طور متناوب در اکثر مناطق استان رگبار و رعد و برق، گاهی مه آلودگی، وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و در مناطق مستعد بارش تگرگ و در ارتفاعات برف      پیش بینی می‌شود.

اداره کل هواشناسی اصفهان پیش کرد که ممکن است در برخی مناطق استان بارش شدید باران منجر به رواناب و سیلابی شدن مسیل ها و آب گرفتگی معابر عمومی شود.

بیشینه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده در اکثر مناطق استان سه تا پنج درجه کاهش خواهد داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =