۲۱ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۰۷
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83744614
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

خودروسازان ژاپنی کارکنانشان را خانه نشین می کنند

پکن-ایرنا- سه شرکت بزرگ خودروسازی ژاپن تصمیم گرفته اند دستکم ۲۰ هزار نفر از نیروهای کار و کارگران خود را پس از شیوع کرونا خانه نشین کنند.

روزنامه ژاپن تودی روز پنجشنبه گزارش کرد که سه شرکت میتسوبیشی، مزدا و نیسان در حال گفت و گو با اتحادیه های کارگری هستند تا با کارگران و دیگر نیروهای کار خود در این زمینه به توافق برسند.

این برنامه البته بر اساس این گزارش موقتی خواهد بود اما چالش اصلی اینجا است که این کارخانه های بزرگ خودروسازی نمی دانند تعطیلات تا چه زمانی ادامه خواهد یافت.

شیوع کرونا باعث تعطیلی بسیاری از مراکز بزرگ و تولید کننده ها در ژاپن و دیگر کشورهای دنیا شده است و سفارش خرید خودرو برای ژاپن کاهش چشمگیری داشته است.

اگر این برنامه اجرا شود آن زمان کارگران و کارکنانی که بر اساس توافق با کارخانه های خود کار خود را ترک می کنند، بخشی از حقوق گذشته را البته با مقداری کسورات دریافت می کنند.

نیسان اعلام کرده که با اتحادیه کارگری ذی ربط خود برای خانه نشین کردن ۴ هزار کارگر در حال گفت و گو است و میتسوبیشی قصد دارد موقتا ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از کارکنان خود را کاهش دهد.

مزدا هم اعلام کرده است که از ماه گذشته میلادی به دنبال اجرای برنامه مشابهی برای کاستن بخشی از ۱۷ هزار نیروی کاری خود در کارخانه هیروشیما بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =