۲۱ فروردین ۱۳۹۹، ۱۳:۰۴
کد خبرنگار: 2082
کد خبر: 83744593
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

هشدار جمهوری‌خواهان به بن سلمان در مورد قیمت نفت

۲۱ فروردین ۱۳۹۹، ۱۳:۰۴
کد خبر: 83744593
هشدار جمهوری‌خواهان به بن سلمان در مورد قیمت نفت

تهران- ایرنا- نمایندگان جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا به محمد بن سلمان ولیعهد سعودی هشدار دادند که اگر عربستان باعث ثبات در قیمت نفت نشود، همکاری نظامی و اقتصادی بین ریاض و واشنگتن در خطر می افتد.

به گزارش پایگاه خبری میدل ایست آی، ۴۸ قانونگذار جمهوری خواه طی نامه‌ای به ولیعهد سعودی نوشتند که اگر عربستان در بهبود بحران انرژی ناکام بماند اقدامات متقابلی با تایید دولت آمریکا انجام خواهد شد.

قیمت‌های نفت خام با کاهش تقاضای نفت در پی شیوع ویروس کرونا و افزایش تولید به شدت سقوط کرد. کاهش قیمت نفت به شدت شرکت‌های نفتی آمریکا را با ورشکستی روبرو می‌کند.  

بسیاری از قانونگذاران امضا کننده این نامه از جمله استیو اسکالیس نماینده ایالت لوئیزیانا، از ایالت‌های نفت خیز آمریکا هستند. در این نامه اشاره شده است که هزاران کارگر آمریکایی در حوزه نفت و گاز طبیعی با مشکلات مالی و عدم ثبات اقتصادی مواجه شده‌اند.

نامه جمهوری خواهان آخرین گام آمریکا برای فشار به عربستان سعودی بخاطر درگیری این کشور با روسیه بر سر قیمت در بازار نفت است.

روز پنجشنبه عربستان و روسیه قرار است در یک ویدئو کنفرانس با حضور کشورهای عضو اوپک مشارکت کنند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا مدعی است که با وساطت خود موجب کاهش ۱۰ تا ۱۵ میلیون بشکه در روز شده است اما عربستان و روسیه هنوز از رسیدن به توافق بر سر چگونگی توزیع کاهش نفت به صورت علنی خبر نداده‌اند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha