معرفی مجازی ۱۶ جاذبه شاخص گردشگری در آذربایجان‌شرقی

تبریز-ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌شرقی گفت: برنامه ریزی به منظور معرفی ۱۶ جاذبه شاخص تاریخی استان در قالب تورهای مجازی انجام می شود.

احمد حمزه زاده با اشاره به لزوم تقویت هرچه بیشتر گردشگری مجازی در شرایط کنونی، افزود: توسعه گردشگری مجازی به عنوان راهبرد اصلی اداره کل میراث فرهنگی استان انتخاب شده است و در راستای تقویت همه جانبه آن اقدام خواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه یکی از بخش های حائز اهمیت که پیش از این نیز به آن پرداخت شده است، توسعه تورهای مجازی است، ادامه داد: پیش از این توسط اداره کل و با همکاری بخش خصوصی تورهای بازدید مجازی از جاذبه های متنوع گردشگری استان تولید شده است.

حمزه زاده ادامه داد: در راستای توسعه این مهم و با توجه به شیوع ویروس کرونا، طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در فاز نخست این طرح تعداد ۱۶ جاذبه شاخص استان در قالب تورهای یاد شده با استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی معرفی خواهند شد.

وی اضافه کرد: روستاهای هدف گردشگری، مساجد و گنبدهای تاریخی شاخص و برخی ابنیه تاریخی حائز اهمیت دیگر در قالب فاز نخست این طرح با استفاده از آخرین تکنولوژی ها در این زمینه با قابلیت هایی نظیر تگ تصاویر و ویدئو به صورت دو زبانه با امکان پخش در تمام فرمت های نرم افزاری در سال جاری اجرا و در فضای مجازی در معرض نمایش قرار خواهد گرفت.

آذربایجان شرقی با داشتن افزون بر یکهزار و ۸۰۰ آثار و اماکن تاریخی جزو ۵ استان نخست ایران در حوزه گردشگری ایران به شمار می رود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =