آغاز عملیات فرهنگی بهداشتی و درمانی در البرز

کرج - ایرنا - همزمان با میلاد منجی عالم بشریت، حضرت مهدی (عج)، عملیات بزرگ فرهنگی، بهداشتی و درمانی از کانون بسیج جوانان سپاه البرز با حضور امام جمعه کرج آغاز شد.

عملیات بزرگ فرهنگی، بهداشتی و درمانی استان البرز با همت سپاه و بسیج استان با رمز عملیات «یا صاحب الزمان، یا صاحب الزمان، یا صاحب الزمان (عج)» آغاز شد.

با آغاز این عملیات کاروان «مهر مهدوی» با ۲۱۰ اکیپ خودرویی از کانون بسیج جوانان سپاه استان حرکت و در محلات مختلف استان اقدام به ضدعفونی معابر و توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی می کند.

در این عملیات بزرگ، ۹۵۰۰ نفر جهادگر و ۵۵۰۰ نفر بسیجی در اقشار مختلف بهداشتی و درمانی فعال می شوند.

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز در آیین آغازین این عملیات گفت: این عملیات فرهنگی، بهداشتی و درمانی با هدف ترویج فرهنگ مهدوی و کمک به مردم در مبارزه با بیماری منحوس کرونا به اجرا درآمده است.

سردار سرتیپ دوم پاسدار سید یوسف مولایی افزود: مجموعه سپاه و بسیج در رده های مختلف همچون لشکر ۱۰ سیدالشهدا (ع)، نواحی سپاه، اقشار مختلف بسیج و معاونت ها حدود ۴۵ روزی است که اقدامات خود را در مقابله با کرونا آغاز کرده اند.

وی با بیان اینکه هماهنگی و همفکری خوبی در مبارزه با کرونا صورت گرفته، اظهار داشت: در ابتدای شیوع بیماری کرونا ۱۴ دلیل برای مستعد بودن استان البرز در شیوع جدی این بیماری وجود داشت ولی اقدامات خوب به خصوص در کادر بهداشتی و درمانی و با همدلی سپاه و بسیج باعث شد تا این اتفاق منحوس نیافتد.

مولایی یادآور شد که از سوم اسفند ماه سال گذشته دستورالعمل ها صادر و در قالب این دستورالعمل ماموریت ها به سپاه و بسیج ابلاغ شد که این اقدامات با سازماندهی نیروهای بسیجی و توانمندی درمانی و بهداشتی سپاه در لشکر ۱۰ و نواحی مقاومت آغاز شد.

وی گفت:‌ به طوریکه با پیش بینی وضعیت قرمز در استان، اقدام به ایجاد ۲ نقاهتگاه در کرج و هر شهرستان نیز یک نقاهتگاه که در صورت لزوم برای قرنطینه یا ایزوله نیز استفاده می شدند.

فعال شدن ۱۰ هزار نیروی چهادگر در البرز

فرمانده سپاه البرز افزود: ضدعفونی و گندزدایی تمام مناطق استان از طریق خودروهای جنگ نوین لشکر ۱۰ سید الشهدا (ع) و اقشار بسیج انجام شد ضمن اینکه با تشکیل گروه های جهادی،‌حدود ۱۰ هزار نفر در این گروه ها برای تولید ماسک، مواد ضدعفونی کننده و دیگر اقدامات پیشگیرانه فعال شدند.

وی ادامه داد: هم اکنون روزانه ۴۵ تا ۵۰ هزار ماسک معمولی و n۹۵ در این کارگاه ها تولید می شود.

وی با بیان اینکه ۸۱ درصد غربالگری در استان برای کمک به بهداشت و درمان انجام شده، اضافه کرد: بیماریابی در مراجعه به در منازل نخستین وظیفه قبل از ورود بیماران به بیمارستان ها بوده است.

مولایی با اشاره به تشکیل قرارگاه های محله محور در محلات استان، راه اندازی ایستگاه های پایش سلامت، غربالگری و آموزش مردم را از دیگر اقدامات دانست  و گفت: تاکنون سپاه استان اقدام به تهیه و توزیع ۳۵۰۰ بسته معیشتی کرده و ۱۲ هزار بسته دیگر تهیه و در حال توزیع است و تا هفته آینده نیز کمک ها با همت خیرین خیلی بیشتر می شود.

وی به حضور جهادی طلاب بسیجی اشاره کرد و افزود: در جایی که حتی خانواده ها از متوفیان خود دور می شوند و ترس از نزدیک شدن به آن ها دارند، ۱۵۰ طلبه بسیجی در آرامستان بهشت علی (ع) استان حضور یافته و کار تغسیل، کفن و دفن این جانباختگان را انجام می دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =