۲۱ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۴۳
کد خبرنگار: 2503
کد خبر: 83744518
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

افاضلی: لیگ برتر همین جا تمام شود

تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم گفت: بهتر است نوزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال همین جا تمام شود و از حالا به فکر لیگ بعدی باشیم.

هومن افاضلی با تاکید بر اینکه سلامتی مربیان، ورزشکاران، برگزارکنندگان مسابقات و هواداران باید در اولویت مسوولان ارشد ورزش و فدراسیون فوتبال باشد، در گفت وگو با خبرنگار ایرنا توضیح داد: تصمیم بر ادامه رقابت های لیگ برتر در این شرایط به طور حتم وحشتناک تر از آنچه که به نظر می‌رسد می‌باشد و سلامت تمامی افراد مستقیم و غیرمستقیم در فوتبال را به خطر خواهند انداخت، از این رو ادامه مسابقات به هیچ وجه صلاح نیست.

وی ادامه داد: در تازه ترین یافته های دانشمندان علم پزشکی حتی اگر بیمار کرونایی از مهلکه این بیماری جان سالم هم به در ببرد، ریه او دیگر کارایی صد درصدی نخواهد داشت. بر اساس این یافته، ریه های فرد آسیب دیده  ۲۰ تا ۳۰ درصد توانایی اش را از دست داده است. با علم به این موضوع از کسانی که بر برگزاری و ادامه لیگ تاکید دارند، سوال می‌کنم اگر حتی یک نفر در این شرایط جان خود را از دست بدهد آیا آنان می‌توانند به خانواده داغدار او پاسخ دهند؟ همچنین برای ورزشکاری که ریه اش در این شرایط آسیب ببیند و دیگر نتواند همانند قبل ورزش حرفه ای خود را دنبال کند چه پاسخی خواهند داشت؟

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم اضافه کرد: پس با این اوصاف دلایل کسانی که بر ادامه لیگ تاکید دارند به هیچ وجه قابل پذیرش نیست و این لیگ باید همین جا به پایان برسد، اگر اینگونه نشود فصل بعد را نیز از دست خواهیم داد و بیستمین دوره رقابت های لیگ برتر فشرده تر از فصل جاری خواهد بود و بازیکنان بی دلیل باید فشاری بیشتری را تحمل کنند که این اصلا منطقی نیست.

افاضلی ادامه داد:‌ از سوی دیگر تمامی تیم ها در فصل جاری ۲ مرتبه دوره بدنسازی را پشت سر گذاشته اند. حال اگر قرار باشد لیگ دوباره از سر گرفته شود یک بار دیگر نیز باید بدنسازی داشته باشیم و این بی معنی و خطرناک است! و آسیب های ورزشی را بیش از قبل خواهد کرد.

به گفته وی بهترین تصمیم در این شرایط  احترام به خرد جمعی است و بر همین اساس پیشنهاد می کند مسوولان تیم های لیگ برتری در جلسه ای که در آن مسوولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نیز حاضر باشند شرکت کرده  و پیشنهادهای احتمالی درباره ادامه و یا تمام شدن لیگ را بررسی کنند و به تفاهم برسند. البته به طور  طبیعی این موضوع برای برخی سودمند خواهد بود و برخی نیز متضرر خواهند شد. از این رو معتقدم بهترین تصمیم، ‌آن است که کمترین آسیب متوجه تیم ها شود.

وی در پاسخ به این سوال که در صورت تصمیم بر ادامه لیگ چه خواهید کرد، اظهارداشت: هرچند این تصمیم را نادرست می دانم اما به آن احترام گذاشته و تیمم را برای برگزاری ادامه رقابت های لیگ آماده خواهم کرد.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی باز هم تاکید کرد: سلامت افراد مقدم بر فوتبال است و آن کسانی که منافع شان با توقف لیگ به خطر می افتد باید این موضوع را بدانند و  از کنار آن به راحتی عبور نکنند. البته مخالفت آنان ۲ حالت بیشتر ندارد. اول آنکه توقف لیگ با منافع این افراد یا سازمان متبوع شان در تضاد است دوم اینکه به میزان درک اجتماعی آنان از مسایل مربوط می شود.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم درباره انتخاب «مهدی محمد نبی» ‌ برای تصدی پست دبیر کلی فدراسیون فوتبال نیز گفت: ابتدا از «ابراهیم شکوری» دبیر کل سابق فدراسیون تشکر می کنم. او در مدتی که این مسوولیت را عهده دار بود برای فوتبال کشور بسیار زحمت کشید، در ادامه نیز به نبی تبریک می گویم.

وی گفت، نبی توانمندی های زیادی دارد. او سابقه فعالیت در این مسوولیت را پیش از این نیز داشته است و امیدوارم با تجربه ای که دارد منشاء خدمات جدید در فوتبال باشد.

افاضلی در پاسخ به این سوال که انتخاب نبی را بازگشت به عقب نمی دانید؟ ماجرای کشوی جادویی و ...، اضافه کرد:‌ به هر حال هر کسی در طول دوران مدیریت خود نقاط قوت و ضعفی نیز داشته است و این درباره خود من و یا نبی نیز صادق است اما من این انتخاب را مثبت می دانم.

به گفته وی مهم ترین چالش فعلی فدراسیون فوتبال اصلاح اساسنامه آن است و باید به گونه ای نوشته شود که درآینده ما را همانند امروز دچار مشکل نکند. دراساسنامه گذشته منافع اهالی فوتبال کاملا تضمین نشده بود و فقط یک عده خاصی از آن بهره مند شده بودند و این درست نیست.

به گفته وی اساسنامه قبل بیش از آنکه  منافع اهالی فوتبال را تامین کرده باشد، در برگیرنده منافع دولت بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha