۲۱ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۳۸
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 83744499
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

هشدار نخست‌وزیر ایتالیا در مورد فروپاشی اتحادیه اروپا

تهران- ایرنا- نخست‌وزیر ایتالیا با انتقاد از رویکرد برخی کشورهای اروپایی در مواجهه با کرونا در خصوص فروپاشی اتحادیه اروپا پس از این بحران هشدار داد.

«جوزپه کنته» نخست وزیر ایتالیا که کشورش سومین اقتصاد بزرگ اروپا است و این روزها با بیش از ۱۷ هزار مرگ کرونایی در صدر کشورهای درگیر با این ویروس همه گیر است طی گفتگو با نشریه «بیلد» آلمان از عملکرد برخی کشورهای این قاره انتقاد کرد.

وی در خصوص بحران مالی ناشی از ویروس کرونا گفت: اگر اروپا به رکود فرو رود، کشورهای مانند آلمان نیز هیچ مزیتی ندارند. اقتصادهای ما آزمایش شده است و ما بزرگترین ضعف از زمان جنگ را داریم. ما باید ابزارهای مالی و پاسخگویی را توسعه دهیم. ما نمی خواهیم که آلمان و هلند بدهی های ما را بپردازند.

کنته افزود: ما نمی توانیم در رقابت با ایالات متحده و چین عقب باشیم. آنها اکنون ۱۳ درصد از تولید ناخالص داخلی خود را تامین می کنند. من خواهان آرامش قوانین سیاست مالی هستم. در غیر این صورت باید اروپا را فراموش کنیم و هرکسی کار خود را انجام دهد در این حالت خروج از اتحادیه سریع بهترین راه برای همه است.

نخست وزیر ایتالیا در مورد وضعیت کنونی بحران کرونا در کشورش نیز گفت: منحنی های ایتالیا در حال بهبود است. تعداد افراد شفا یافته به سرعت در حال افزایش است. امیدوارم دوباره از بحران خارج شویم. ما در مرحله مهمی هستیم. در ظرفیت بیمارستانهای ما بار اضافی باورنکردنی داشتیم و کمبود تختخواب های مراقبت های ویژه وجود داشت. با این حال ما بیمارستان های اورژانس را برای بیماران کرونا ساخته ایم.

وی با بیان این که ایتالیا پیشگام مبارزه با کرونا است و آلمان و ایتالیا فقط می توانند به یکدیگر کمک کنند تاکید کرد: وقتی شرایط بهتری پیدا کنیم ، ما دوباره به دیگران کمک می کنیم. ما باید با هم به نبرد کرونا برویم. جبهه روبروی دشمن باید بسته شود. ویروس مانند باد می وزد. همه مردم اروپا باید به یکدیگر کمک کنند.

به گفته کنته اروپایی ها باید بر بحران خودخواهی غلبه کنند چرا که همه کشورها تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. اروپا فقط به معنای اقتصاد نیست، اروپا همچنین کرامت انسانی را شامل می شود.

ایتالیا دارای بیشترین شمار جان‌باختگان ناشی از ابتلا به کروناست و پس از آمریکا و اسپانیا بیشترین شمار مبتلایان را نیز دارد، هرچند براساس گزارش وزارت بهداشت این کشور، شمار مبتلایان در مقایسه با روزهای گذشته روند نزولی داشته است.

براساس آخرین گزارش وزارت بهداشت ایتالیا که دیروز منتشر شده است، تاکنون ۱۳۵ هزار و ۵۸۶ نفر به کووید-۱۹ در این کشور مبتلا شده‌اند و ۱۷ هزار و ۱۲۷ تن نیز جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha