تلاش رادیو تهران برای جبران خلأ برگزار نشدن نماز جمعه در ایام کرونایی

تهران - ایرنا - مدیر شبکه رادیویی تهران از آمادگی این شبکه رادیویی با حضور ائمه نماز جمعه در استودیوی پخش رادیو تهران یا حضور در دفتر حضرات برای پخش سخنرانی مشابه نماز جمعه در خلا برگزار نشدن این مراسم پرفیض به دلیل ایام کرونایی خبر داد.

به گزارش حوزه روابط عمومی معاونت صدا؛‌، حمیدرضا صحراگرد مدیر شبکه رادیو تهران گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و دستور مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر برگزار نشدن تجمعات مذهبی، مدتی است که نماز جمعه در کشور برگزار نمی‌شود.

وی افزود: خطبه‌های نماز جمعه، تبیین کننده بسیاری از سیاست‌های اصلی کشور برای مردم است. خطبه اول نماز جمعه که عبادی است، برای مردم راهگشاست و خطبه دوم نماز جمعه که به مسائل روز کشور و جهان اختصاص دارد، مشخص کننده مسیر حرکت نظام اسلامی و جهت‌گیری دولت و مجلس شورای اسلامی است.

مدیر رادیو تهران خاطرنشان کرد: رادیو تهران، تنها رسانه‌ای است که در میان شبکه‌های صداوسیما و رسانه‌های داخلی، خطبه‌های نماز جمعه تهران را به صورت مستقیم در قالب برنامه «در ساحت حضور» پخش می‌کند. در برنامه هفته گذشته «در ساحت حضور» آیت‌الله سیداحمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران حضور داشت و از سخنان ایشان بهره‌مند شدیم و در برنامه جمعه ۲۲ فروردین نیز از آیت‌الله امامی‌کاشانی در برنامه دعوت شده است.

صحراگرد تصریح کرد: با عنایت به ظرفیت‌های بالقوه رسانه ملی، شبکه رادیویی تهران آمادگی کامل دارد با حضور ائمه محترم نماز جمعه در استودیوی پخش رادیو تهران یا حضور در دفتر حضرات، سخنرانی مشابه نماز جمعه را به صورت هفتگی همچون گذشته به سمع شنوندگان برساند تا از یک سو زمینه پخش آخرین دیدگاه‌های تریبون نماز جمعه مهیا و از سوی دیگر خلأ برگزار نشدن آن به نوعی جبران شود. همچنین این رادیو آمادگی همکاری لازم با تصمیمات شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه را دارد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha