۲۱ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۳۵
کد خبرنگار: 955
کد خبر: 83744483
۰ نفر

برچسب‌ها

مردم قوچان دمای ۱۱ درجه زیر صفر را تجربه کردند

مشهد- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: شب گذشته و در ۲۰ فروردین ماه، دمای منفی ۱۱ درجه سانتیگراد در قوچان به ثبت رسید و این شهر طی ۲۴ ساعت گذشته عنوان سردترین شهر استان را به خود اختصاص داد.

مرتضی اثمری روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین از زمان آغاز فعالیت سامانه بارشی اخیر از روز سه شنبه، ۱۳ سانتیمتر برف در قوچان باریده است.

وی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته بجستان با بیشینه دمای ۱۵ درجه سانتیگراد گرم‌ترین شهر استان بود و کمینه دمای مشهد هم دیشب به منفی یک درجه و بیشینه دمای این شهر نیز به یک درجه بالای صفر رسید.

کارشناس اداره هواشناسی خراسان رضوی به ۶.۸ میلیمتر بارش باران در نیشابور اشاره کرد و گفت: طی شبانه روز گذشته بردسکن وزش باد با سرعت ۷۲ کیلومتر در ساعت را تجربه کرد.   

اثمری افزود: فعالیت سامانه بارشی جدیدی در استان خراسان رضوی از روز جمعه ۲۲ فروردین ماه آغاز می‌شود که بر اساس پیش بینی‌ها با فعالیت این سامانه بارشی ناپایداری های جوی در استان حاکم می‌شود لذا این اداره کل برای خراسان رضوی هشدار سطح نارنجی اعلام کرده است.

وی ادامه داد: بر این اساس افزایش ابر و شدت وزش باد، بارش‌های رگباری توأم با رعد و برق و بارش تگرگ در نواحی مستعد پیش بینی می‌شود.

کارشناس اداره هواشناسی خراسان رضوی گفت: بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، سیلاب، آبگرفتگی، بارش تگرگ، وزش باد شدید، لغزندگی سطح راه‌ها و اختلال در سیستم حمل و نقل استان از جمله مخاطراتی است که وقوع آن پیش بینی می شود لذا توصیه می شود هم استانی‌ها از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها ، صعود به ارتفاعات و مناطق کوهستانی، سفر و ترددهای جاده‌ای غیر ضروری خودداری کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =