بارش برف تردد در گردنه‌های همدان را کُند کرد

همدان- ایرنا- رییس پلیس راه استان همدان گفت: بارش برف در قسمت شمالی استان به ویژه گردنه ها تردد خودروها را کُند کرد.

سرهنگ رضا عزیزی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: بارش برف در قسمت شمالی استان همدان از ساعت پنج صبح امروز آغاز شده و تا ساعت حوالی هشت و نیم ادامه داشت و گردنه های دخان و اوج، جاده  قدیم همدان- تهران پوشیده از برف شدند.

وی اضافه کرد: بارش برف همراه با برودت هوا موجب یخ بستن سطح جاده شده که به علت لغزندگی جاده، تردد بدون استفاده از زنجیرچرخ امکان پذیر نبود بنابراین شمار زیادی از خودروها به علت نداشتن زنجیر چرخ نتوانستند از گردنه دخان و آوج عبور کنند.

رییس پلیس راه استان همدان افزود: تیم های راهداری اقدام به پخش شن و نمک در سطح جاده کرده و هم اینک بدون استفاده از زنجیر چرخ تردد در گردنه‌های پوشیده از برف این استان امکان پذیر است.

سرهنگ عزیزی با بیان اینکه با توجه به خیس و لغزنده بودن جاده ها از رانندگان انتظار می رود با سرعت مطمئنه تردد کنند گفت: رانندگان برای تردد از جاده های کوهستانی و سخت گذر باید تجهیزات زمستانی از جمله زنجیرچرخ به همراه داشته باشند.

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته با توجه به کاهش میزان ترددها به علت شیوع کرونا و تعطیلی روز پنجشنبه، سانحه ای در جاده های برون شهری این استان رخ نداده است.

استان همدان دارای پنج هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع راه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =