۲۱ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۱۶
کد خبرنگار: 1015
کد خبر: 83744458
۰ نفر

برچسب‌ها

کاروان مهدوی در شمال استان بوشهر راه‌اندازی شد

گناوه - ایرنا - همزمان با جشن نیمه شعبان مصادف با سالروز ولادت خجسته و فرخنده حضرت صاحب الزمان (عج) برنامه‌های متعددی در قالب کاراون مهدوی و جشن خیابانی در شهرهای شمال استان بوشهر اجرا شد.

اجرای این برنامه ها باتوجه به درگیری این مناطق با بیماری کرونا منطبق با پروتکل‌های بهداشتی در  سطح شهر و با رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی و در فضاهای مجازی انجام شد.

برپایی کاروان خودرویی جشن مولودی خوانی مهدوی همراه با پخش آهنگ های مذهبی ، اجرای سرود و جشن خیابانی و پخش این برنامه ها در اینستاگرام بصورت زنده و فضاهای مجازی بخشی از برنامه های جشن نیمه شعبان در شهرهای گناوه، دیلم، ریگ و امام حسن بوده که از شب گذشته آغاز شده است.

پخش دعاها و مناجات، سخنرانی امامان جمعه گناوه، دیلم، ریگ و امام حسن در پیچ‌های اینستاگرامی همراه با مولودخوانی و نورافشانی بخش دیگری از برنامه‌های جشن نیمه شعبان در شهرهای شمالی استان بوشهر است.

گروه سرود موسسه قرآنی سبحان امام زمان (عج) دیلم از روز گذشته به اجرای سرود در نقاط و محلات مختلف شهر و در کنار ایستگاه مبادی ورودی شهر باحضور نیروهای مردمی بسیج و نیروی انتظامی اقدام کرده است.

جشن نیمه برات از سنت قدیمی مردم دیلم بصورت آنلاین از طریق لایو اینستاگرام هیات امام حسن مجتبی (ع) و سخنرانی امام جمعه این شهر در پیچ های فعال مساجد و هیات های مذهبی ، مداحی و شعرخوانی در این شهرستان اجرا شد.

برنامه های جشن نیمه شعبان در دیلم از مصلای جمعه این شهر بصورت زنده پخش و شهروندان سفره های امام زمانی، مراسم خانگی، پخت حلوا و نقاشی فرزندان خود را به تصویر کشاندند.

ستاد نمازجمعه این شهر به کسانی که در این برنامه ها شرکت کردند قرار است، هدایایی اعطا کند. 

توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی توسط هیات‌های مذهبی،  خیرین و گروه‌های خودجوش مردمی  بین محرومان و نیازمندان از دیگر برنامه‌های مناسبتی گرامیداشت جشن نیمه شعبان در این مناطق است.

شهرستان های گناوه و دیلم در شمال استان بوشهر واقع هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =