بارش پراکنده برف و باران موجب لغزندگی جاده‌های کردستان شده است

سنندج - ایرنا - رییس مرکز مدیریت راه‌های راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: بارش پراکنده برف و باران موجب لغزندگی خودروها در سطح جاده‌های این استان شده است.

دانش زندی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون در تمامی محورهای استان شاهد بارش پراکنده  باران و مه گرفتگی شدید و لغزندگی هستیم و در در برخی محورها نیز بارش پراکنده برف بر شدت لغزندگی جاده‌ها افزوده است.

وی اضافه کرد: هم اکنون گردنه نران سنندج - کامیاران، گردنه تیتور سنندج - مریوان و گردنه‌های ماموخ و خرکه سنندج - دیواندره شاهد بارش باران پدیده مه گرفتگی و رعدوبرق است.

رییس مرکز مدیریت راه‌های راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان یادآور شد: مه گرفتگی نیز در گردنه صلوات آباد محور سنندج - دهگلان، محدوده سعدآباد محور بیجار- دیواندره، محدوده سه راهی اسدآباد محور قروه - همدان  و دهگلان - قروه باعث کاهش دید رانندگان تا عمق ۲۰۰ تا ۳۰۰ متر شده است.

وی گفت: محورهای منتهی به شهر دیواندره شامل سنندج - دیواندره، سقز - دیواندره و بیجار - دیواندره نیز شاهد بارش پراکنده برف بوده که لغزندگی در این جاده‌ها بیش از سایر نقاط است.

پیش بینی‌های هواشناسی حاکی از آن است که با استقرار یک سامانه بارشی از روز دوشنبه تا جمعه این هفته آسمان کردستان شاهد بارش‌های برف و باران و برودت هوا خواهد بود که بیشترین فعالیت آن امروز خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =