گزارش نیویورک تایمز از ابتلای شاهزاده های سعودی به کرونا

تهران- ایرنا- با گذشت شش هفته از تایید اولین مورد ابتلای به ویروس کرونا ( کووید ۱۹) در عربستان سعودی، هم اکنون گزارشاتی از ابتلای تعدادی از اعضای خانواده سلطنتی سعودی بدست آمده است.  

طبق پیام هشدار آمیز ارسال شده توسط مقامات بیمارستانی عربستان که بدست روزنامه نیویورک تایمز رسیده است، یک شاهزاده ارشد سعودی که فرماندار ریاض نیز است به علت ابتلا به ویروس کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارد.

دهها تن دیگر از اعضای خانواده سلطنتی سعودی نیز مبتلا شده‌اند و پزشکان بیمارستان‌های ویژه که اعضای خاندان سعودی را معالجه می‌کنند در حال آماده‌سازی ۵۰۰ تختخواب برای احتمال افزایش شمار آنان در نتیجه ابتلای به ویروس کووید ۱۹ هستند.  

اپراتور بیمارستان تخصصی ملک فیصل در پیامی هشدار آمیز نوشت: دستورالعمل‌ها برای بخش‌های وی آی پی در سراسر عربستان آماده هستند.  

در ادامه این پیام هشدار آمیز آمده است که همه بیماران مزمن باید از بیمارستان‌ها خارج شوند و تنها بیماران با وضعیت فوری پذیرش شوند زیرا تعداد موارد خاص و بحرانی مشخص نیست.  

در این پیام همچنین آمده است که حتی کارکنان پزشکی مبتلا شده باید در بیمارستان‌های سطح پایین‌تر معالجه شوند تا تخت خواب برای شاهزادگان آل سعود مهیا باشد.  

براساس گزارش نیویورک تایمز هم اکنون حدود ۱۵۰ تن از اعضای خاندان سلطنتی سعودی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.  

همچنین گفته می‌شود ملک سلمان پادشاه ۸۴ ساله عربستان برای حفظ ایمنی خود به یک کاخ جزیره‌ای در نزدیکی شهر جده در دریای سرخ نقل مکان کرده است، در حالی که محمد بن سلمان ولیعهد ۳۴ ساله عربستان در همان کاخ از راه دور با وزرا در تماس است.  

طبق آخرین اخبار منتشر شده تاکنون شمار سه هزار و ۱۲۲ نفر در عربستان مبتلا به بیماری کووید ۱۹ شده که از میان ۴۱ نفر جان خود را از دست داده و ۶۳۱ نفر بهبود یافته اند. 

وزارت بهداشت عربستان روز چهارشنبه اعلام کرد: ۱۳۷ مورد ابتلای جدید در عربستان ثبت شد که شمار کل مبتلایان به کرونا را به دو هزار و ۹۳۲ نفر می رساند.  


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =