مشوق‌های توسعه مسکن در سال جهش تولید اختصاص می‌یابد

اردبیل - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: برای توسعه مسکن در راستای تحقق جهش تولید برنامه‌ریزی شده و مشوق‌های آن اختصاص می یابد.

  فرزاد قلندری روز پنجشنبه در جلسه شورای مسکن استان افزود: باید اقدامات و برنامه‌ریزی لازم برای رشد و توسعه مسکن در سال جدید انجام گیرد.

او بیان‌کرد: با  اعمال تخفیف‌هایی در هزینه‌های صدور پروانه احداث و خدمات فنی مهندسی توسط شهرداری‌ها و نظام مهندسی و با در نظر گرفتن برخی امتیازات از سوی مسکن و شهرسازی باید روند ساخت و ساز مسکن در استان تسهیل شود.

معاون عمرانی استاندار اردبیل با اشاره به اینکه زیرساخت‌های لازم از قبیل  شبکه برق، آب و گاز انبوه‌سازی‌های مسکن استان با اعتبارات دولتی تامین می‌شود، خواستار تعیین تکلیف سریع اراضی دولتی بخش مسکن شد.

او گفت: تکمیل واحدهای مسکونی نیمه‌تمام اولویت اصلی برنامه‌ریزی‌ها قرار می‌گیرد تا از طرفی از هدر رفت سرمایه‌های کشور جلوگیری شود و از طرف دیگر این پروژه‌ها بعنوان ظرفیت مهم برای تامین مسکن جوانان به بهره‌برداری برسد.

قلندری به اجرای طرح های مقاوم سازی مسکن روستایی و تخصیص اعتبارات قابل توجه این بخش توسط دولت پرداخت و افزود: تامین مسکن مقاوم روستاییان با لحاظ مخاطرات حوادث و بلایای طبیعی علیرغم مشکلات اقتصادی مورد توجه دولت است و روستاییان از این فرصت‌ها استفاده کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =