۵۰ واحد صنفی متخلف در دامغان پلمب شد

سمنان - ایرنا - رئیس اتاق اصناف دامغان: تعداد ۵۰ واحد صنفی غیرضروری این شهرستان به علت رعایت نکردن مقررات ستاد مقابله با کرونا پلمب شد.

محمدحسن امینیان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، بیان کرد: پلمب واحدهای صنفی متخلف به دلیل بی توجهی به تصمیم ستاد پیشگیری از ویروس کرونا مبنی بر لزوم تعطیلی واحدهای صنفی غیر ضروری بود.

وی افزود: واحدهای تجاری و صنوف در این زمان حساس، برای حفظ سلامت خود و مردم باید به مصوبه‌ها و دستورالعمل‌های صادره از ستاد مقابله با کرونا توجه کنند تا با رعایت موارد بهداشتی از شیوع این ویروس جلوگیری شود.

امینیان ادامه داد: واحدهای پلمب شده بنا به دستور ستاد مقابله با کرونا کشور، دادستان شهرستان و اداره تعزیرات حکومتی، پس از چندین مورد تذکر شفاهی و کتبی اعمال قانون شدند.

وی اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم تعطیلی واحدهای صنفی غیرضروری، نظارت و بازرسی‌ها به منظور اجرای صحیح طرح افزایش یافته است.

رییس اتاق اصناف دامغان با قدردانی از همکاری بازاریان و اصناف در تعطیلی واحدهای صنفی، گفت: بازاریان، کسبه و صاحبان مشاغل بهتر است برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، همکاری‌های لازم را داشته باشند تا بتوانیم هر چه سریعتر از این بحران عبور کنیم.

شهرستان دامغان در فاصله ۱۱۵ کیلومتری شرق مرکز استان سمنان، حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و دارای حدود پنج واحد صنفی دارای پروانه کسب است. 

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین و سایر کشورها به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده مانند در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =