۲۱ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۰:۴۳
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83744303
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

واکنش ترامپ به لغو محدویت صادرات دارو از هند به آمریکا

تهران- ایرنا- رییس جمهوری آمریکا بعد از لغو محدودیت صادرات داروهای هیدروکسی کلروکین هند به آمریکا از مردم و نخست وزیر هند تشکر کرد.  

دونالد ترامپ در تغییر لحن ۱۸۰ درجه‌ای خود چند روز پس از تهدید هند، در پیامی توییتری نوشت: زمان‌های حساس نیازمند همکاری نزدیک‌تر میان دوستان است.  

ترامپ در ادامه نوشت: از دولت و مردم هند بخاطر تصمیم (لغو محدودیت صادرات داروی) تشکر می‌کنم، فراموش نمی‌شود.  

رییس جمهوری آمریکا در ادامه از نارندرا مودی نخست وزیر برای رهبری محکم در مقابله با کرونا و کمک به مردم هند و  بشریت تشکر کرد.  

تشکر ترامپ از هند در حالی صورت می‌گیرد که پیش از این وی هند را به خاطر اعمال محدودیت صادرات داروی مالاریا به آمریکا برای نیازمند بودن این دارو در داخل به دلیل شیوع ویروس کرونا تهدید به اعمال تعرفه کرده بود.  

گزارش شبکه خبری "ایندیا تودی" دولت هند روز سه شنبه اعلام کرد که این کشور صادرات این دارو را به کشورهای همسایه و همچنین کشورهایی که به شدت تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته‌اند، آغاز خواهد کرد و آمریکا نباید از این مساله بهره برداری سیاسی کند.  

"آنوراگ سریواستاوا" سخنگوی وزارت امور خارجه هند گفت: ما صادرات این دارو به تعدادی از کشورها را آغازمی کنیم لذا از همه می‌خواهیم از هرگونه گمانه زنی در این رابطه یا هرگونه تلاش برای سیاسی کردن موضوع خودداری کنند.  

وی همچنین اعلام کرد که دهلی نو داروهای "هیدروکسی کلروکین" و "پاراستامول" را به کشورهای همسایه وابسته به هند نیز صادر خواهد کرد.  

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا هفته گذشته اعلام کرده بود که وی در گفت و گو تلفنی با نارندرا مودی نخست وزیر هند از او خواسته بود داروی "هیدروکسی کلروکین" را به آمریکا صادر کند.  

پس از انتشار این سخنان رییس جمهوری آمریکا، هند روز یکشنبه اعلام کرد که درخواست آمریکا را بررسی خواهد کرد. اما دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در توییتی دیگر تهدید کرد چنانچه هند به خواسته او عمل نکند با اقدامات متقابل آمریکا مواجه خواهد شد.  

این درحالی است که یک مقام دیگر دولتی هند تایید کرد که ۲۹ کشور دیگر در اروپا و آمریکای لاتین خواهان دریافت این دارو از هند هستند.  

وزارت بهداشت هند تجویز "هیدروکسی کلروکین ۴۰۰ میلی گرم" برای یک روز و "هیدروکسی کلروکین ۲۰۰ گرم" برای دو روز به همراه مصرف ۵ روزه داروی "ازیترو مایسین ۵۰۰ میلی گرم" را برای بیماران کرونایی که حال آن‌ها بسیار وخیم است، توصیه کرده است.  

این دارو به عنوان درمان احتمالی بیماری کرونا در نظر گرفته می‌شود.  
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =