ترخیص کالاهای بهداشتی در بندرشهید رجایی با سرعت در حال انجام است

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: در راستای مقابله با کرونا، تخلیه و بارگیری و ترخیص کالاهای بهداشتی با همکاری خوب دستگاه‌های مربوطه به سرعت در بندر شهید رجایی در حال انجام و به مناطق مختلف کشور انتقال می یابد.

فریدون همتی چهارشنبه در بازدید از روند تخلیه و بارگیری کالاها در بندر شهید رجایی، اظهار داشت: استان هرمزگان و دیگر استان های ایران اسلامی از وضعیت خوبی در زمینه تامین کالاهای بهداشتی و تجهیزات مورد نیاز برای مقابله و درمان بیماری کرونا برخوردار هستند.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری و تاکیدهای رئیس جمهور مبنی بر توسعه حمل و نقل کالا از طریق ریل، افزود: با تلاش خوب سازمان بنادر و دریانوردی، شرکت راه آهن و گمرک در مجموعه بندر شهید رجایی بندرعباس، روند تخلیه و بارگیری کالاها به ویژه کالاهای اساسی و اقلام بهداشتی به شکل مناسب در حال انجام است.

همتی تصریح کرد: استفاده از ریل و قطارهای باری برای انتقال کالا در بندر شهید رجایی توسعه یافته و با ایجاد زیرساخت مناسب و اتصال ریل تا محل پهلوگیری کشتی ها، کالاها به شکل مستقیم از کشتی وارد واگن های قطارهای باری می‌شوند.

توسعه حمل و نقل چند وجهی در بنادر راهبردی مهم در سال جهش تولید

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز در این بازدید توسعه حمل و نقل چندوجهی و افزایش سهم ریل در بنادر کشور را به عنوان یک راهبرد مهم در سال جهش تولید نام برد.

الله مراد عفیفی پور بیان داشت:سازمان بنادر و دریانوردی به دنبال توسعه هرچه بیشتر فعالیت‌های ریلی در بندر شهیدرجایی و بنادر دیگر است.

وی ادامه داد: امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان بنادر و دریانوردی و راه آهن جمهوری اسلامی ایران در اواخراسفند ماه سال گذشته نقطه عطفی است که نقش فزاینده ای در زمینه توسعه حمل و نقل چند وجهی ایفا می کند.

مجتمع بندری شهید رجایی به عنوان بزرگ ترین بندر تجاری ایران دارای ظرفیت تخلیه وبارگیری با ظرفیت سالانه ۱۰۰ میلیون تن کالا، بزرگترین و مهم ترین بندر جمهوری اسلامی ایران است که به تنهایی ۵۸ درصد عملیات کالاهای غیرنفتی، ۴۳ درصد عملیات جا به جایی فرآورده های نفتی و ۸۵ درصد از عملیات کانتینری بنادر کشور را بر عهده دارد.

این بندر در ۲۳ کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =