۲۰ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۴۹
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83744231
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

یک آژانس اتحادیه اروپا: هنوز به اوج کرونا نرسیده ایم

تهران- ایرنا- آژانس کنترل پیشگیری بر بیماری‌های اتحادیه اروپا روز چهارشنبه اعلام کرد: هنوز شماری زیادی از مردم در اروپا به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده و جان خود را از دست می دهند و هنوز هیچ علامتی مبنی بر رسیدن اوج شیوع این ویروس در این منطقه مشاهده نمی‌شود.  

به گزارش رویترز، در گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های اروپا (ECDC) آمده است که سیستم کنترل نشان می‌دهد که مرگ و میرها در بلژیک، فرانسه، ایتالیا، مالت، اسپانیا، سوئیس و انگلیس بالاتر از پیش بینی ها و انتظار بودهاست.  

ارزیابی‌های اولیه بیانگر آن است که وضعیت مبتلایان و جان باختگان ویروس کرونا در ایتالیا و اتریش رو به کاهش است اما در حال حاضر هیچ نشانه‌ای مبنی بر رسیدن اوج این بیماری همه گیر وجود ندارد.  

آندره آمون مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای اروپا گفت: براساس شواهد موجود در منطقه و وضعیت فعلی می‌توان گسترش مداوم ویروس (کرونا) را پیش بینی کرد.  

در پی شیوع ویروس کرونا در منطقه اتحادیه اروپا، بسیاری از کشورهای اروپایی در هفته‌های اخیر در قرنطینه قرار گرفته‌اند و مدارس و مشاغل بسته شده‌اند و از شهروندان خواسته شده تا برای مهار و کنترل شیوع این ویروس در منازل خود بمانند.  

در کنار ایتالیا، آلمان چند هفته است که در حالت تعطیلی سراسری مجازی قرار دارد. مدارس، مغازه‌ها، رستوران‌ها، امکانات ورزشی و سایر مشاغل غیر ضروری تعطیل شده‌اند و بسیاری از شرکت‌ها تولید را متوقف کرده‌اند تا به کند شدن شیوع بیماری کمک کنند.  

تاکنون بیش از یک میلیون و ۳۵۳ هزار نفر در سراسر جهان به این بیماری ویروسی مبتلا شده و نزدیک به ۷۶ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.  

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha