تکذیب شد: کشته شدن شهروند فیلیپینی به دلیل ماسک نزدن

تهران- ایرنا- چندی پیش برخی شبکه‌های اجتماعی با انتشار تصاویری ساختگی مدعی شدند که یکی از نیروهای پلیس فیلیپین، شهروندی را به دلیل ماسک نزدن و بی‎توجهی به مقررات ویژه کرونا کشت؛ خبری که در فضای مجازی انتشار پیدا کرد اما با پیگیری‌های حاصله معلوم شد که ادعای نسبت داده شده به این تصویر شایعه است.

ویروس کرونا این روزها در سراسر جهان در حال تاختن است. عمل به توصیه های سازمان جهانی بهداشت و پزشکان در این زمینه بسیار موثر است که از آن جمله می توان به شست و شوی مکرر دست، ماسک زدن، رعایت فاصله اجتماعی، پوشیدن دستکش و ... اشاره کرد. در همین راستا انتشار اخبار جعلی و تصاویر غیر واقعی در فضای مجازی وابسته به گروه‌های معاند از جمله اخباری هستند که باعث ایجاد تشویش اذهان عمومی در سطح جهان می شود. آنها در تازه ترین فضاسازی خود ادعا کرده‌اند که پلیس فیلیپینی شهروندی را به علت ماسک نزدن، بی‎توجهی به مقررات ویژه کرونا و پرخاشگری به نیروهای امنیتی کشت.

شایعه: کشته شدن شهروند فیلیپینی به دلیل نزدن ماسک

پاسخ به شایعه: «ماموران پلیس فیلیپین یکی از شهروندان این کشور را به دلیل ماسک نزدن، بی‎توجهی به مقررات ویژه کرونا و پرخاشگری به نیروهای امنیتی با ضرب گلوله کشتند.» این جمله ای است که برخی از شبکه های مجازی وابسته به گروه‌های معاند به منظور تشویق عمومی در فضای مجازی منتشر کردند که با پیگیری های به عمل آمده معلوم شد که ادعای نسبت داده شده به این تصویرها شایعه است. تصاویر منتشر شده مربوط به یک حادثه گروگانگیری در شهر مانیل پایتخت کشور فیلیپین است. فرد گروگانگیر که «آرچیه پارای» نام دارد با چند قبضه سلاح گرم و نارنجک و با تیراندازی به محافظ یک مرکز خرید، به آنجا وارد شد و به طبقه دوم رفت و حدود ۳۰ تن که عمدتا کارمندان اداری مرکز خرید بودند را به گروگان گرفت. بر اثر هرج و مرج ناشی از فرار مردم بعد از آغاز تیراندازی، دست کم یک نفر مجروح شده است. فرد مهاجم پیش از این مأمور حفاظت مرکز خرید وی‌هال بوده و به دلایلی از کار اخراج شده بود و انگیزه او انتقام گرفتن از کارفرمای قبلی‌اش بوده است. او پس از چندین ساعت مقاومت به دست پلیس بازداشت شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =