۴هزار و ۱۱۷ مورد دیگر ابتلا به کرونا در ترکیه ثبت شد

تهران-ایرنا-"فخرالدین کوجا" وزیر بهداشت ترکیه چهارشنبه شب از مثبت شدن تست کرونای ۴ هزار و ۱۱۷ تن دیگر به کرونای جدید موسوم به کووید-۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، با حساب این افراد، شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در ترکیه به ۳۸ هزار و ۲۲۶ نفر رسیده است.

همچنین براساس گزارش بهداشت ترکیه، با تأیید جان باختن ۸۷ تن دیگر در شبانه‌روز گذشته در این کشور، شمار فوت‌شدگان کرونا به ۸۱۲ نفر رسید.

آنکارا برای مهار کرونا دست به سلسله اقدامات پیشگیرانه زده است، در همین ارتباط رجب طیب اردوغان دو هفته پیش برای مقابله با کرونا، دستور توقف تمام پروازهای بین‌المللی در ترکیه را  صادر کرد.

پیش از این نیز رفت و آمد شهروندان بالای ۶۵ سال و مبتلایان به بیماری‌های مزمن در ترکیه ممنوع اعلام شد.

رییس جمهوری ترکیه سه هفته پیش نیز از مردم این کشور خواست تا برای مهار کرونا در خانه بمانند و از تردد خودداری کنند.

ترکیه همچنین برای مقابله با پیامدهای ناشی از شیوع کرونا، یک بسته ۶ میلیارد لیری برای حمایت از حقوق کارمندان بخش بهداشت اختصاص داده است.

دولت اردوغان همچنین یکهزار لیره را به عنوان کمک‌های نقدی به ۲ میلیون خانواده ترک که در برنامه کمک‌های اجتماعی ثبت نام کرده‌اند، پرداخت خواهد کرد و موعد پرداخت اعتبارات سه ماه آینده بازرگانان و صنعتگران بدون بهره و به موعد دیگری موکول شده است.

براساس جدیدترین آمار سازمان بهداشت جهانی، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به یک میلیون و ۴۷۸هزار و ۶۰۳ نفر رسید. از این تعداد ۸۶هزار و ۷۵۰نفر جان باخته و ۳۱۶هزار و ۹۵۸نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =