بارش برف در جاده‌های خراسان رضوی ادامه دارد

مشهد- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: بارش برف که از شب گذشته در جاده‌های کوهستانی و شمالی استان آغاز شده است به همراه بارش باران همچنان در این استان ادامه دارد.

ابراهیم نصری چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس گزارش سامانه‌های نظارتی و راهداران، راه‌های ارتباطی شهرستان‌های خوشاب، جوین، کلات، فریمان و بزرگراه‌های باغچه - تربت‌حیدریه، باغچه - نیشابور و آزادراه باغچه - مشهد و جاده‌های سبزوار - بردسکن، سبزوار - اسفراین و زاوه - ژرف به علت بارش برف لغزنده است.

وی ادامه داد: هم اکنون بارش باران در شهرستان‌های نیشابور، سبزوار، زاوه و باخرز لغزندگی جاده‌های این مناطق را موجب شده و مه گرفتگی در جاده درگز - قوچان در محدوده گردنه تیوان موجب کاهش دید افقی رانندگان شده است.

وی به کاهش دمای هوای امشب اشاره کرد و گفت: در جاده‌های برفی شاهد یخبندان خواهیم بود لذا همکاران راهدار برای جلوگیری از یخ زدگی جاده امشب اقدام به شن و نمک پاشی در جاده‌ها می‌کنند. 

خراسان رضوی ۲۰ هزار و ۵۷۵ کیلومتر راه دارد که ۶ هزار و ۴۲۳ کیلومتر آن بین شهری و ۱۴ هزار و ۱۵۲ کیلومتر آن روستایی است.

این استان علاوه بر ۵۱ گردنه به طول ۵۴۵ کیلومتر در جاده‌های بین شهری، ۱۷۲ گردنه به طول ۵۷۴ کیلومتر در جاده‌های روستایی و ۱۳۶ محل کولاک و مه‌گیر به طول ۵۸۶ کیلومتر دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =