ایتالیا بازگشت سریع به شرایط عادی را در این کشور منتفی دانست

تهران-ایرنا- جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا چهارشنبه شب گفت:مرحله دوم مبارزه با کرونا به این معنی نیست که همه چیز بلافاصله به حالت عادی برمی‌گردد، بلکه کارها به تدریج به روال گذشته باز خواهد گشت.

کونته در گفت وگوی اختصاصی با شبکه تلویزیونی الجزیره قطر گفت: سیستم درمانی ایتالیا آمادگی مقابله چنین شرایط اضطراری را ندارد و ما چند هفته اندک فرصت داشتیم تا با این شرایط خود را سازگار کنیم.

نخست وزیر ایتالیا اعلام کرد: با وجود اقداماتی که انجام دادیم، اما پیش‌بینی نمی‌کردیم که ویروس اینگونه به صورت افسارگسیخته شیوع پیدا کند.

وی افزود: شاهد کاهش مبتلایان به ویروس کرونا در ایتالیا هستیم که این نشان می‌دهد اقدامات صورت گرفته نتایج [مثبتی] را دربر داشته است.

کونته افزود: ویروس کرونا بسیار خطرناک است و ما نسبت به بازگشت این ویروس کاملا باید جانب احتیاط را رعایت کنیم.

نخست وزیر ایتالیا ادامه داد: لحظه کنونی بسیار مهم و محوری در تاریخ اتحادیه اروپاست، درصورتی که براساس راه‌حلی مبتنی بر همبستگی  پیدا نکنیم، واکنش بسیاری از شهروندان ایتالیایی منفی خواهد بود.

کونته همچنین در این گفت وگو به بحران لیبی پرداخت و گفت تلاش کردیم که روند سیاسی در این کشور فعال شود چرا که راه‌حل نظامی مشکلات را در این کشور حل نخواهد کرد.

نخست وزیر ایتالیا بار دیگر گفت: از همین تریبون خواستار توقف تمام درگیری‌ها در لیبی هستیم.

کونته همچنین از کمک‌های بهداشتی قطر به کشورش خبر داد و افزود: امروز چند فروند هواپیمای حامل بیمارستان (پیش‌ساخته) وارد کشورمان شده است.

ایتالیا دارای بیشترین شمار جان‌باختگان ناشی از ابتلا به کروناست و پس از آمریکا و اسپانیا بیشترین شمار مبتلایان را نیز دارد، هرچند براساس گزارش وزارت بهداشت این کشور، شمار مبتلایان در مقایسه با روزهای گذشته روند نزولی داشته است.

براساس آخرین گزارش وزارت بهداشت ایتالیا که دیروز منتشر شده است، تاکنون ۱۳۵ هزار و ۵۸۶ نفر به کووید-۱۹ در این کشور مبتلا شده‌اند و ۱۷ هزار و ۱۲۷ تن نیز جان خود را از دست داده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =