جابجایی مسافر در چهارمحال و بختیاری ۷۷ درصد کاهش یافت

شهرکرد- ایرنا- معاون حمل و نقل اداره‌ کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری گفت: با شیوع ویروس کرونا و اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در نیمه فروردین امسال جابجایی مسافر در استان ۷۷ کاهش یافت.

حسین مالکی روز چهارشنبه در گفت‌ وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در نیمه نخست فروردین سال گذشته ۴۳ هزار و ۱۰۸ مسافر در داخل استان جابجا شد، این در حالی است که طی همین مدت در سالجاری ۹ هزار و ۷۶۸ جابجایی مسافر در استان ثبت شده است.

وی ادامه داد: همچنین در نیمه نخست فروردین امسال ۶ هزار و ۳۳۸ نفر به استان وارد و ۸ هزار و ۵۷۱ مسافر از استان خارج شدند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۴۴ هزار و ۱۵ مسافر ورودی به استان وجود داشت و ۴۰ هزار و ۹۳۵ مسافر خروجی از استان ثبت شده است، کاهش قابل توجهی پیدا کرده است.

مالکی خاطر نشان کرد: در سال ۹۸، یک میلیون و ۶۵۳ هزار و ۸۱۶ مسافر وارد استان شد، یک میلیون و ۴۷۵ هزار و ۳۸ مسافر به خارج استان سفر کردند و در مجموع ۲ میلیون و ۹۱۴ هزار و ۲۶۵ مسافر در داخل استان جابجا شد.

معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری، تعداد ناوگان مسافربری استان را ۲ هزار و ۱۵۰ دستگاه اعلام کرد و گفت: از این تعداد یک هزار دستگاه مینی‌بوس، ۹۰۰ دستگاه خودروی سواری و ۲۲۵ دستگاه اتوبوس است.

مالکی خاطرنشان کرد: ۵ هزار و ۵۰۰ راننده در حوزه جابجایی مسافر در استان فعال هستند.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری ۳ هزار و ۷۳۲ کیلومتر راه دارد که ۲۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۷۶۱ کیلومتر راه اصلی، ۲۹۱ کیلومتر راه فرعی و ۲ هزار و ۳۶۹ کیلومتر راه روستایی است.

این استان در مسیر ترانزینی فلات مرکزی به جنوب کشور در مسیر ارتباطی ۲ استان بزرگ اصفهان و خوزستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =