خبرهای کوتاه کرونا استان سمنان در ۲۰ فروردین

سمنان- ایرنا- آغاز عملیات احداث و تکمیل طرح‌های عمرانی استان با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی کارگران،نگرانی از شلوغ شدن خیابان های شاهرود،‌نظارت بر ممانعت ورود خودروهای غیر بومی به مهدیشهر در تعطیلات آخر هفته و تکمیل شدن غربالگری ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و روستایی شهرستان دامغان از جمله مهم‌ترین خبرهای مربوط به کرونا استان سمنان در روز چهارشنبه ۲۰ فروردین بود.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تا به حال دست‌کم یک میلیون نفر را در جهان مبتلا کرده است، در ایران از ظهر دیروز یکهزار و ۹۹۷  بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و جمع تعداد مبتلایان قطعی به این ویروس را به ۶۴ هزار و ۵۸۶ نفر رساند. از این تعداد تا به حال سه هزار ۹۹۳ نفر فوت و ۲۹ هزار و ۸۱۲ نفر بهبود یافته اند.

از آغاز شیوع این ویروس در جهان، خبرهای مربوط به آن در صدر اخبار دنیا قرار دارد و  این ویروس با درنوردیدن بسیاری از کشورها،  مکان های عمومی زیادی را در شهرهای مختلف دنیا به تعطیلی کشانده است.

اخبار کرونا استان سمنان در روزی که گذشت:

حبیب الله خجسته پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: عوامل مختلف استان سمنان در ستاد استانی مبارزه با کرونا به ریاست شخص استاندار، کارنامه قابل قبولی را تا این لحظه داشتند و  در مدیریت مقابله با این بیماری که از روزهای نخست اسفند ماه آغاز شد به موفقیت های خوبی دست یافتیم و همچنان تا مرحله کنترل و مهار کرونا باید تلاش کرد؛ تمام افراد جامعه تا امروز در مقابله و مبارزه با کرونا مشارکت داشتند و  پیشتاز آنها نهادهای دینی و مذهبی استان بودند و علیرغم اعتقادات مذهبی که در این استان وجود داشت، نمازهای جماعت و بقاع متبرکه را در جهت حفظ سلامت مردم در ابتدا تعطیل کردند.

*

منوچهر فخری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان در نخستین نشست شورای فنی استان سمنان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: عملیات احداث و تکمیل طرح‌های عمرانی استان،  بر اساس مصوبه‌ ستاد ملی کرونا مبنی بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به منظور حفظ سلامت کارگران و پیمانکاران طرح‌های عمرانی، مصوب شد تا با نظارت و کنترل کارشناسان دانشگاه‌های علوم پزشکی استان سمنان و هلال احمر، عملیات احداث و تکمیل طرح‌های عمرانی از روز شنبه ۲۳ فروردین با رعایت کامل مقررات و ضوابط بهداشتی از سر گرفته شود.‌

*

نادر فخری  فرماندار شهرستان شاهرود گفت: متأسفانه در روزهای گذشته برخی از خیابان‌های شاهرود به دلیل حضور پرشمار مردم شلوغ شده و این حضور به دلیل افزایش شیوع کرونا در شهرستان نگران کننده است و  بررسی های انجام شده در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بر روی نقشه موارد مثبت کرونا نشان می دهد؛ متأسفانه پس از تعطیلات نوروزی مردم این شهر به هشدارهای مربوط به ویروس کرونا کمتر  توجه کردند و خیابان‌ها شلوغ شد.

*

مظفر محمدخانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت :۳۱۴ هزار و ۶۸۵ نفر  در مبادی شهرهای این استان از دهم اسفند ۹۸ تا ۱۹ فروردین امسال از سوی اعضای جمعیت هلال احمر تب سنجی شدند که ۳۲۶ نفر از افراد تب‌سنجی شده در محورهای ورودی به شهرهای استان مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا بودند و به مراکز بهداشتی ارجاع شدند.

 *

سرهنگ محمد فوادیان فرمانده انتظامی گرمسار گفت: ۴۲ واحد صنفی غیرضروری به علت فعالیت برخلاف مصوبه ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در این شهرستان پلمب شد.

*

احسان منصورکیایی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان گفت: اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تردد در محورهای ورودی و خروجی این استان را ۶۴ درصد کاهش داد.

*

عبدالرضا میقانی فرماندار مهدیشهر گفت: نظارت بر ممانعت ورود خودروهای غیر بومی به این شهرستان برای جلوگیری از هر گونه سفر در روزهای تعطیلات آخر هفته تشدید می‌شود و هماهنگی‌های لازم برای ممانعت از ورود وسایل نقلیه از مبادی ورودی به سمت این شهرستان انجام شده است.

*

سرهنگ علی کریمی فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود گفت: گشت مشترکی شامل ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی، اتاق اصناف و بهداشت به صورت مستمر و شبانه روزی در این شهرستان فعال است و تاکنون ۶۷ واحد صنفی متخلف پلمب شد.

*

سرهنگ محمدحسین تقی‌پور فرمانده سپاه ناحیه دامغان گفت: طرح غربالگری سلامت به منظور شناسایی بیماران مبتلا به ویروس کرونا، برای تمام مردم این شهرستان اجرا شد و به همت کارکنان مراکز بهداشتی و درمانی، پاسداران و بسیجیان در ۲ نوبت صبح و عصر وضعیت سلامت خانوارها به صورت تلفنی مورد ارزیابی قرار گرفت که با تکمیل شدن ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و روستایی شهرستان دامغان، اجرای طرح غربالگری سلامت به مرحله دوم خود یعنی گام عملیاتی رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =