پنج کارگاه تولید ماسک و پوشاک بیمارستانی در همدان راه‌اندازی شد

همدان - ایرنا - مدیرکل بهزیستی همدان گفت: پنج کارگاه تولید ماسک و پوشاک بیمارستانی با تولید روزانه بیش از پنج هزار ماسک و ۲ هزار دست پوشاک بیمارستانی در همدان راه‌اندازی شد.

حمیدرضا الوند روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این کارگاه‌ها توسط مددجویان بهزیستی همدان راه‌اندازی شده‌اند و محصولات آن به نقاط مختلف استان‌های همدان، البرز، ایلام و کردستان ارسال می‌شود.

وی اظهار داشت: بخشی از یک کارگاه تولید فرش دستبافت در شهر همدان توسط زنان سرپرست خانوار به خیاطی تبدیل شده است و مددجویان در آن پوشاک بیمارستانی، پاپوش و ماسک تولید می‌کنند.

الوند عنوان کرد: یک کارگاه دیگر نیز در روستای دورانه نهاوند، توسط زنان سرپرست خانوار ماسک و پوشاک بیمارستانی تولید می‌کند.

وی اضافه کرد: در کبودراهنگ نیز در یک مرکز درمان و بازتوانی معتادان متجاهر، خط تولید ماسک و پوشاک بیمارستانی راه‌اندازی شده است.

مدیرکل بهزیستی همدان بیان کرد: ۲ کارگاه دیگر نیز در شهرستان‌های همدان و کبودراهنگ توسط همیاران بهزیستی استان ماسک و لباس بیمارستانی تولید می‌کنند.

وی اظهار داشت: دستوالعمل‌های جامع پیشگیری، کنترل و مقابله با شیوع بیماری‌های حاد تنفسی، متناسب با زمینه‌های فعالیت و جامعه هدف گسترده در بهزیستی استان، تدوین و ابلاغ شده است.

الوند افزود: همه مرخصی‌های مددجویان مقیم مراکز شبانه‌روزی و همچنین پذیرش‌های جدید ( به جز موارد خاص با دستور مقام قضایی و رعایت تمامی ضوابط بهداشتی) لغو شده است.

وی ادامه داد: گندزدایی و ضدعفونی مراکز اداری دولتی و خصوصی تحت نظارت این نهاد صورت گرفته است.

مدیرکل بهزیستی همدان گفت: کمک هزینه ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریالی برای تهیه مواد ضدعفونی کننده و وسایل بهداشتی به حساب معلولان شدید و خیلی شدید واریز شده است.

وی افزود: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، مراکز اقامتی میان مدت درمان اعتیاد (کمپ‌ها) تعطیل شده است.

الوند تاکید کرد: کمک هزینه ۵۰ میلیون ریالی برای جبران ضررهای ناشی از تعطیلی و همچنین کمک هزینه هفت میلیون ریالی برای تهیه وسایل بهداشتی به مراکز اقامتی میان مدت درمان اعتیاد پرداخت شد.

مدیرکل بهزیستی همدان عنوان کرد: مهلت تمدید و گرفتن مجوز مراکز و موسسه‌های زیر نظر این نهاد تا تیرماه ۹۹ تمدید شد.

وی بیان کرد: سامانه مشاوره اینترنتی به نشانی corona.behzisti.ir برای مشاوره در خصوص کاهش استرس و اضطراب ناشی از شیوع ویروس کرونا راه‌اندازی شده است.

بر اساس آخرین آمار، نزدیک به یک سوم جمعیت استان همدان از خدمات بهزیستی بهره می‌برند.

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت روز چهارشنبه (۲۰ فروردین) درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و جان باختگان ناشی از آن اعلام کرد: تاکنون ۶۴ هزار و ۵۸۶نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۲۱ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۴۰۰۳ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =