تدوین سند راهبردی جهش تولید در بخش‌های صنعت ، گردشگری و کشاورزی 

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل از انجام کار کارشناسی‌ در حوزه‌های کلیدی توسعه استان از جمله گردشگری، کشاورزی و صنعت برای تدوین سند راهبردی جهش تولید خبر داد.

 اکبر بهنامجو روز چهارشنبه در  ارتباط ویدئو کنفرانسی با وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که به عنوان وزیر معین استان در هیات دولت انتخاب شده ، افزود: برنامه‌ریزی‌های لازم در بخش‌های کشاورزی، گردشگری و صنعت استان آغاز شده تا در سال جهش تولید بتوانیم بر اساس برنامه مسیر توسعه را طی کنیم.

وی بیان‌کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تحت تاثیر قرار گرفتن بخش‌های اقتصادی ، تولیدی و گردشگری باید با جدیت بیشتری اقدامات توسعه‌ای را انجام دهیم.

استاندار اردبیل گفت: برای اجرای برنامه‌های اقتصادی در مرحله اول باید تلاش کنیم شیوع کرونا به سیر نزولی در استان برسد.

بهنامجو تشریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در استان ورود گردشگر به معنای واقعی در استان انجام نشد و اماکن گردشگری، آبدرمانی‌ها و هتل‌های استان تعطیل بودند.

وی با بیان اینکه در وضعیت پیش آمده بسیاری از واحدهای تولیدی نتوانسته‌اند تولیدات خود را به فروش برسانند، از تلاش برای فعال‌سازی واحدها و اخذ تسهیلات خبر داد.

او از وزیر معین استان در دولت خواست تا مشکلات این بخش را در دولت مطرح و نسبت به تسریع در ارائه تسهیلات لازم اقدام شود.

استاندار اردبیل با اشاره به مصوبات سفر زمستان گذشته رییس‌جمهوری در حوزه‌های کشاورزی، صنعت و گردشگری خواستار تسریع در تخصیص اعتبارات و تسهیلات مصوب شد.

بهنامجو گفت: راه‌اندازی بارانداز ریلی در پارس‌آباد و ایجاد شهرک صنعتی مشترک  استان اردبیل و جمهوری آذربایجان از جمله طرح‌هایی است که در سال‌جاری اجرا می‌شود.

استاندار اردبیل ادامه‌داد: با اجرای این طرح‌ها اقتصاد در حوزه صنعت و صادرات رونق می‌گیرد.

وی افزود: تکمیل شبکه پایاب سد خداآفرین از جمله طرح‌های مهم اجرایی در استان می‌باشد که تاکنون ۹۲ درصد آن اجرا شده و با تکمیل آن میزان محصولات کشاورزی تولیدی استان ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تن افزایش می‌یابد.

بهنامجو تولید کامیون، آغاز عملیات اجرایی هتل پنج ستاره و افزایش کشت گلخانه‌ای در استان را از جمله اقدامات شاخص در بخش‌های صنعت، گردشگری و کشاورزی ذکر کرد. 

وی به اقدامات انجام گرفته دیگر در حوزه صنعت  اشاره کرد و گفت: استان اردبیل در سال‌جاری در بخش تولید نئوپان و ام دی اف جزو سه استان برتر کشور خواهد شد.

او از تلاش برای فعال‌سازی واحدهای راکد تحت تملک بانک‌ها خبر داد و افزود: در حال حاضر۴۳ واحد راکد تحت تملک بانک‌ها در استان وجود دارد که در ۶ ماه اول امسال ۸۰ درصد این واحدها فعال و واگذار می‌شود.

استاندار اردبیل اظهارداشت: کارخانه نساجی ابریشم سبلان یکی از بزرگترین واحدهای راکد تحت تملک بانک ملی بود که به بخش خصوصی واگذار شد و در آن  حدود ۷۰۰ نفر مشغول کار می‌شوند.

رییس شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل بیان‌کرد: برای واحدهای راکدی هم که متعلق به بخش خصوصی است، برنامه‌ریزی های لازم انجام شده است.

بهنامجو افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا مصوباتی در کشور برای اختصاص تسهیلات به واحدهای متضرر تصویب شده که تلاش می‌کنیم سهم واحدهای تولیدی استان را هم جذب کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =