۳ گونه پرنده در باغ وحش ارم تهران تلف شد

تهران- ایرنا- معاون فنی حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: سه گونه پرنده به خاطر کهولت سن و عفونت چشم در باغ وحش ارم تلف شدند.

مهرداد کتال محسنی عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یک قطعه غاز، یک بهله عقاب طلایی و یک قطعه قرقاول ماده سفید در چند روز گذشته در باغ وحش ارم تلف شدند.

وی افزود: غاز به علت مشکلات تنفسی، عقاب به علت عفونت چشم و کهولت سن و قرقاول به علت زخم درگیری با پرنده دیگری از بین رفتند.

ساخت باغ وحش ارم تهران در سال ۱۳۶۹ به عنوان جایگزینی برای باغ‌وحش قدیمی تهران آغاز و در سال ۱۳۷۱ برای بازدید عموم افتتاح شد. این باغ‌وحش که با عنوان باغ جانور شناسی تهران نیز شناخته می‌شود، در ضلع جنوبی مجموعه پارک ارم در مکانی به وسعت ۵۰ هزار متر مربع،  قبل از پارک جنگلی چیتگر قرار دارد و از این لحاظ بزرگترین باغ وحش ایران به شمار می‌رود.

در باغ وحش ارم بیشتر از ۸۰۰ جاندار از ۱۱۱ گونه مختلف در محیط های کوچک و بزرگ زندگی می‌کنند که از گونه های مختلف پستانداران، خزندگان، آبزیان و پرندگان هستند. حدود ۶۰ درصد از این حیوانات بومی ایران‌اند و مابقی هم از کشور های دیگر به خصوص آفریقا وارد این باغ وحش تهران شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha