۲۰ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۲۷
کد خبرنگار: 2065
کد خبر: 83744071
۳ نفر

برچسب‌ها

مهریه حمایتی آغازی متفاوت برای زوج قوچانی

مشهد- ایرنا- زوج جوان قوچانی در هفته اول زندگی مشترک خود با قبول حمایت از پنج کودک زیرپوشش بهزیستی این شهرستان و آغازی متفاوت‌، زندگی خود را شیرین‌تر کردند.

در این راستا داماد جوان با همراهی نوعروس پنج کودک زیرپوشش بهزیستی این شهرستان را برای سرپرستی انتخاب و قسمتی از دین خود را به همسر در ابتدای زندگی ادا کرد.

این نوعروس روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: هدف من علاوه بر تعیین مهریه حداقلی، کمک به تعدادی از کودکان بی‌سرپرست بود. 

وی که خواست نامش ذکر نشود افزود: خواست ما سرپرستی از نوزادان بی‌سرپرست تا ۱۸ سالگی آنها بود اما از آنجایی‌ که بهزیستی قوچان فاقد شیرخوارگاه بود، حمایت از پنج کودک را به عهده گرفتیم.

وی ادامه داد: مهریه من ۵۹ سکه به نام امام زمان (عج)، حمایت داماد از پنج نوزاد یتیم تا سن ۱۸ سالگی و تهیه و اهدای تجهیزات پزشکی به یکی از مراکز درمانی است که تصمیم گرفتیم در همین روزهای ابتدایی قسمتی از آن را اجرایی کنیم.

این نوعروس گفت: امیدوارم نوعروسان دیگر هم با توجه به کودکان بی‌سرپرست در این مسیر قدم بردارند و هیچ نگرانی بایت هزینه‌ها نداشته باشند چون خداوند روزی این کودکان را تامین خواهد کرد.

سرپرست اداره بهزیستی قوچان نیز به خبرنگار ایرنا گفت: این زوج جوان در اقدام خداپسندانه حمایت از پنج کودک زیرپوشش این اداره را به انتخاب خود قبول کردند که همگی این کودکان در مقطع ابتدایی تحصیل می‌کنند.

ربابه خلیل‌آبادی با بیان اینکه این زوج قوچانی متعهد به حمایت از این کودکان تا سن ۱۸ سالگی شده‌اند افزود: ۲ نفر از آنان دختران بی‌سرپرست بوده و سه کودک دیگر نیز معلول می‌باشند که یکی از آن‌ها دختر و دو کودک دیگر پسر هستند.

شهرستان قوچان با ۱۸۰ هزار نفر جمعیت در ۱۳۷ کیلومتری شمال غربی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =